Rafael Nadal võitis Abu Dhabi näidisturniiri

Rafael Nadal.
Rafael Nadal. Foto: Kamran Jebreili/AP

Hispaania tennisetäht Rafael Nadal võitis Abu Dhabi näidisturniiri (ATP 1.), kui alistas finaalis kreeklase Stefanos Tsitsipase (ATP 6.) seisuga 6:7 (3:7), 7:5, 7:6 (7:3).

Abu Dhabi International Tennis Centeris peetud vastasseis oli setide seisukohast tasavägine. Otsustavas vaatuses kaotas servigeimi esmalt Tsitsipas, kuid murdis järgmises geimis kiirelt tagasi.

Kiires lõppmängus jäi kreeklane 0:2 ja 1:4 taha. Mees vähendas korraks vahe minimaalseks (3:4), kuid kohtumise kolm viimast punkti teenis hispaanlane Nadal. Kahe tennisetähe heitlus kestis kolm tundi ja 15 minutit.

Poolfinaalis oli Nadal parem Venemaa ametivennast Karen Hatšanovist tulemusega 6:1, 6:3. Tsitsipas alistas seevastu Serbia suurnime Novak Djokovici 3:6, 7:6 (7:4), 6:4.

«Oli tõeline rõõm olla Abu Dhabis tagasi, viienda tiitli võitmine on väga eriline tunne. Mul oli eile ja täna suurepärane matš. Loodetavasti suudan püsida tervena ja vormis, et saaksin järgmine aasta naasta,» sõnas maailma esireket õnnelikult.