Tõeline saun: AC Milan sai koduliigas sajandi suurima kaotuse (1)

Milani mängija Hakan Calhanoglu.
Milani mängija Hakan Calhanoglu. Foto: Francesco Scaccianoce/ZUMAPRESS.com

AC Milan sai Itaalia kõrgliigas viimase 21 aasta suurima kaotuse, kui võõrsil jäädi 0:5 alla Atalanta meeskonnale.

Alejandro Gomez viis Atalanta juhtima juba 10. minutil, kui lükkas palli Andrea Conti jalgade vahelt läbi ning saatis löögi võrku. Avapoolajal rohkem väravaid ei löödud ning Milani seis ei tundunud sel hetkel veel lootusetu.

Teisel poolajal võttis Atalanta aga kindlalt oma ära – 61. minutil skooris Mario Pasalic ning juba kaks minutit hiljem lõi värava Josip Ilicic. 72. minutil lõi Ilicic veel ühe värava ning Atalanta juhtis juba 4:0. Viimase naela lõi kirstu 84. minutil Luis Muriel, kes lõppseisuks 5:0 vormistas.

Itaalia kõrgliigas on Milan 17. vooru järel alles 11. kohal 21 punktiga. Atalanta seevastu on viies 31 punktiga, liigat juhib Inter 42 punktiga, teisel kohal oleval Juventusel on kogutud samuti 42 punkti.

Sel sajandil pole Milan kordagi nii suurelt kaotanud, viimati lasti endale viis väravat lüüa Roma meeskonnal 1998. aastal.