Video Tiitlikaitsjad alistusid Rootsile viis sekundit enne lisaaja lõppu

Toimetas Indrek Raudkivi
Rootsi noored hokimängijad Victor Söderström, Linus Nassen, Alexander Holtz, Jonathan Berggren tähistavad võitu Soome eakaaslaste üle. Foto: Vladimir Prycek/AP/Scanpix

Eile algasid Tšehhimaal kuni 20-aastaste maailmameistrivõistlusted jäähokis. Eelmisel MMil maaimameistriteks kroonitud Soome noored hokimehed pidid A alagrupi avakohtumises tunnistama Rootsi 3:2 paremust. Otsustava värava viskasid noored Tre Kronori mängijad viis sekundit enne lisajaaja lõppu.

Noored Lõvid läksid mängu küll 1:0 juhtima, kuid teise kolmandiku alguses viskas rootslane Nils Höglander soomlastele värava kollkipri puuri taga litri hokikepilabale võttes otse õhust.

Höglanderi imelist sooritust saad vaadata siit:

Perioodi lõpus õnnestus meie põhjanaabritel taas ette minna, kuid viis minutit enne normaalaja lõppu saatis Sameul Fagemon mänguvahendi soomlaste väravavahi Justus Annuneni selja taha 2:2.

Lisaajal sai vastase takistamise eest kaheminutilise karistuse sinivalgete kapten Lassi Thomson, see saigi otsustavaks. Viis sekundit enne sireeni lajatas Alexander Holtz  võimsa pommi, mis Annuneni kinda kaudu postide vahele lipsas. 3:2 Rootsile.

Soome kohtub järgmises mängus laupäeval Slovakkiaga.

U20 MMil mängib kümme meeskonda, kes on jagatud kahte viieliikmelisesse alagruppi, neli esimest pääsevad veerandfinaali, mõlema alagrupi viienda koha saanud meeskonnad kohtuvad omavahel kahe matši võiduni peetavad play-off seerias, mille kaotaja langeb järgmiseks aastaks aste madalamale. Maailmameister selgub Ostravas 5. jaanuaril.