NBA: viimase veerandaja tagasitulek tõi Golden State'ile neljanda järjestikuse võidu

Vigastatud Stephen Curry meeskonna edu üle rõõmustamas
Vigastatud Stephen Curry meeskonna edu üle rõõmustamas Foto: Jeff Chiu/AP

Läinud öösel peeti korvpalliliiga NBA ära kuus kohtumist. Juba neljanda järjestikuse võidu teenis mullune finalist Golden State Warriors, kes alistas koduväljakul 105:96 Phonix Sunsi.

Hooaega tagasihoidlikult alustanud Warriors oli küll enamiku mängust kaotusseisus, kuid suutis võimsa viimase veerandaja toel 9-punktilise võidu võtta. Viimast neljandikku 12-punktilises kaotusseisus alustanud Warriors pani otsustavatel minutitel püsti tõelise viskekontserti, visates veerandajaga 39 punkti. Suns vastas vaid 18ga, mis tagas väljakuperemeestele lõpuks võrdlemisi kindla mänguvõidu.

Võitjate parimana tõi D'Angelo Russell 31 punkti. Damion Lee toetas 16 silma ja 8 laupaliiga. Stephen Curry ja Klay Thompson peavad jätkuvalt vigastuspausi.

Kaotajate edukaim oli Devin Booker 34 punktiga. Ricky Rubio ja Dario Saric lisasid mõlemad 11 silma.

Warriors jätkab üheksa võidu ja 25 kaotusega idakonverentsis siiski viimasel kohal. Suns on kaks kohta eespool, olles kogunud 11 võitu ja 20 kaotust.

Magusa võidu teenis ka idakonverentsis kolmandal kohal jätkav Miami Heat. Florida meeskond alistas koduväljakul Indiana Pacers tulemusega 113:112. Tasavägiselt kulgenud mängu otsustas ära sloveen Goran Dragici tabav kahepunktivise 6,8 sekundit enne mängu lõppu.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis Jimmu Butler 20 punktiga. Bam Adebyao tegi võimsa kaksikduubli, tuues 18 punkti ja noppides 15 lauapalli. Indiana suurimas punktikütiks kerkis Aaron Holiday 17 silmaga.