E, 11.12.2023

Järelvaadatav ⟩ Selgusid Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali aastapreemia laureaadid

Postimees Sport
Copy

Alexela kontserdimajas toimunud pidulikul auhinnagalal «Spordiaasta Tähed 2019» kuulutati välja Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali 2019. a aastapreemiate laureaadid.

Aastapreemia pälvisid seitse spordivaldkonnas tegutsevat inimest. Preemiad andis üle Eesti Kultuurkapitali nõukogu esimees, kultuuriminister Tõnis Lukas. Ta õnnitles kõiki laureaate ja tänas neid tähendusrikka töö ja möödunud tulemusliku aasta eest. «Teie sitkus ja meelekindlus on andnud väga häid tulemusi,» ütles Lukas.

2019. a aastapreemia laureaadid on:

• Raivo Jeenas – Võru võrkpallielu edendaja

Raivo Jeenas on tunnustatud võrkpallitreener, kelle käe alt on sirgunud mitmed naiskoondislased. Ajaloolisel esimesel EM-finaalturniiril esindas Eesti naiskonda kaks tema õpilast.

• Külli Haav – parapurjetamise eestvedaja

Külli Haav viis ellu parapurjetamise pilootprojekti «Erilised purjetajad», organiseeris Eestile esimesed parapurjekad ja korraldas Baltimaade esimese pararegati.

• Velja Andruse – suurvõistluse korraldaja

Velja Andruse aitas projektijuhina läbi viia juunioride maadluse maailmameistrivõistlused Tallinnas, mis oli esimene iseseisvas Eestis korraldatud rahvusvaheline maadluse tiitlivõistlus.

• Lembit Toru – tervisespordi eestvedaja

Lembit Toru on Tartumaa spordielu edendaja ning 2019. a Eestimaa suvemängude peakorraldaja.

• Rait Ratassepp – inimvõimete piiri proovilepanija

Rait Ratassepp on ultratriatleet, kes läbis maailma kiireima mehena 40-kordse triatloni ehk 40 täispikka triatloni 40 päevaga.

• Veljo Lamp – teenekas spordiametnik

Veljo Lamp on kirglik jooksumees, kes on aastaid juhtinud ja arendanud Tartu linna spordielu.

• Virve Vask – tippsportlaste taustajõud

Virve Vask on kauaaegne spordiarst, kes abistab nii noorsportlasi kui Eesti tippe.

2019. aasta sportlik vald on Elva. Tunnustuse teenisid ka parimad spordiklubid üle Eesti

Eesti Olümpiakomitee auhinnagalal „Spordiaasta Tähed 2019“ kuulutati välja sportliku kohaliku omavalitsusüksuse konkursi võitja, kelleks rahvahääletusel valiti Elva vald. Samuti tunnustati maakondade ja suuremate linnade parimaid spordiklubisid.

«Aasta sportlik vald 2019» tiitli teeninud Elva vald toetab sporditegemist ning annab sporditegemise ja tervislike eluviiside viljelemiseks ka ise eeskuju, korraldades igal aastal augustis spordikuud. Elva valla üks arengukava eesmärke on arenev sporditurism, toetades suurüritusi nagu näiteks Rally Estonia Elva linnakatse ja Tartu Maratoni üritused, Eesti meistrivõistlusi orienteerumise tavarajal ja teates ning rahvusvahelist orienteerumisvõistlust Suunto Games. Vald võttis 2019. aastal tööle ka spordijuhi, kes koordineerib ja arendab spordivaldkonda.

Tunnustuse võttis vastu Elva vallavanem Toomas Järveoja. «Tänan Elva valla elanikke ja meie sõpru, kes hääletasid meie poolt. Elva vald on selles mõttes äge vald, et meil on väga palju spordiklubisid ja treenereid. Teen sügava kummarduse meie klubidele ja treeneritele, kes võimaldavad püramiidi teha nii suureks, et noored jõuavad tippu. Praegu on meil maailmatasemel tegevsportlasi palju, näiteks Kalev Ermits, Kaur Kivistik, Kristjan Ilves, Martin Järveoja. Elvas on sporti, tulge järgmisel suvel kõik uue spordihoone avamisele!» kutsus Järveoja.

Samuti kandideerisid Põlva vald, Rae vald, Saare vald ning Vinni vald. Kõigi viie kandidaadi sportlikkuse tutvustused ja videoülevaated leiab EOK kodulehelt.

Eesti Olümpiakomitee tunnustas auhinnagalal ka parimaid spordiklubisid, kelle valisid välja maakondlikud spordiliidud ja nelja suurema linna (Tallinn, Tartu, Pärnu ja Narva) spordiliidud. Tunnustuse teeninud spordiklubid on:

Alutaguse Suusaklubi, Ida-Virumaa; Aseri Spordiklubi, Lääne-Virumaa; Audentese Spordiklubi, Tallinn; Hiiumaa Orienteerujate Klubi, Hiiumaa; JK Vaprus, Pärnu; Jõgeva Kabeklubi, Jõgevamaa; Kadi Võimlejad, Raplamaa; Kahe Silla Klubi, Pärnumaa; Karupesa Team, Valgamaa; Keila Swimclub, Harjumaa; Orienteerumisklubi Kape, Tartumaa; Orienteerumisklubi Põlva Kobras, Põlvamaa; Orienteerumisklubi Võru, Võrumaa; Ridala Spordiklubi, Läänemaa; Saaremaa Merispordi Selts, Saaremaa; Spordiklubi Konkiro, Narva; Tenniseklubi Fellin, Viljandimaa; Türi Vibukool, Järvamaa; Võrkpalliklubi Duo, Tartu.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles