Östberg andis lahingu ja Johaug sai hooaja esimese kaotuse

Toimetas Ville Arike
Kas Therese Johaug (ees) ja teised saavad üldse tuleval hooajal rajale?
Kas Therese Johaug (ees) ja teised saavad üldse tuleval hooajal rajale? Foto: MATHIAS BERGELD via www.imago-images.de/imago images/Bildbyran

Murdmaasuusatamise MK-sarjaga alles Tour de Skil liitunud norralanna Ingvild Flugstad Östberg suutis Toblachis peetud naiste 10 km klassikatehnikas jälitussõidu lõpusirgel edestada ala kaasmaalannast valitsejat Therese Johaugi.

Stardist pääseti minema sisuliselt koos, Johaugi edu Östbergi ees oli enne tänast üks sekund. Koos läbitigi terve distants. Teisel kilomeetril sai Östberg küll kerge ehmatuse osaliseks, kui ta takerdus konkurendi suusa otsa ja koperdas, kuid suutis täielikku kukkumist vältida ja jõudis laskumisel Johaugile taas järele.

Tööd tehti kordamööda, jälitajate ees suurendati edumaad ning lõpusirgel oli Östberg kiirem. Johaug kaotas talle 0,4 sekundiga. Tegemist oli Johaugi esimese distantsisõidu kaotusega tänavusel hooajal.

Järgnesid Heidi Weng (Norra, +27,2), Natalja Neprjajeva (Venemaa), +27,3, Astrid Uhrenholdt Jacobsen (Norra, +27,7) ja Ebba Anderson (Rootsi, +28,1). Järgmised jäid sellest nelikust omakorda minuti kaugusele.

Tour de Ski arvestuses säilitas Johaug liidrikoha, Östberg tõusis teiseks. Reedel peetakse Val di Fiemmes 10 km klassikatehnikas ühisstardist sõit.