Kas Inglismaa liigas löödi aasta esimesel päeval aasta värav ära?

Toimetas Ville Arike
Sellest Alireza Jahanbakhshi löögist lendab pall Chelsea väravasse.
Sellest Alireza Jahanbakhshi löögist lendab pall Chelsea väravasse. Foto: DYLAN MARTINEZ/REUTERS

Inglismaa jalgpalliliigas tähendab 1. jaanuar tavapäraselt tihedat tööpäeva. Erilise inspiratsiooni oli aastavahetusest saanud üks mängumees, kelle sooritus kandideerib ka 366 päeva pärast aasta värava kandidaadiks.

Kohtumises Brighton - Chelsea löödi Euroopa suurliigade aasta esimene värav, selle võttis 10. minutil enda nimele Chelsea mängumees Cesar Azpilicueta. Brighton vastas kuus minutit enne lõpuvilet, ja seda kauneimal võimalikul moel. Pärast nurgalööki sai karistusalas piisavalt vabadust iraanlasest vahetusmees Alireza Jahanbakhsh, kes saatis uhke käärlöögiga palli külaliste vv Kepa Arrizabalaga selja taha. Tulemusega 1:1 mäng lõppes. Vaata Jahanbakhshi väravat videost!

Võidukalt alustas aastat Aston Villa, kes oli võõrsil 2:1 üle Burnleyst.

Täna peetakse Inglismaa meistrisarjas veel seitse mängu, kesksena alustavad kell 22 Arsenal - Manchester United.