Taas nullimängu teinud Liverpool võitis ja pikendas uskumatut seeriat

Liverpooli mängijad Alisson Becker (vasakul), Joe Gomez (keskel) ja Virgil van Dijk.
Liverpooli mängijad Alisson Becker (vasakul), Joe Gomez (keskel) ja Virgil van Dijk. Foto: CARL RECINE/Action Images via Reuters

Liverpool suurendas Inglismaa jalgpalli Premier League’is edu lähima jälitaja ees 13-punktiliseks, alistades kodumurul tänavuse hooaja üllataja Sheffield Unitedi 2:0.

Jürgen Kloppi juhendatav Liverpool haaras juhtohjad juba neljandal minutil, kui Andrew Robertsoni söödu realiseeris tabamuseks Mohamed Salah. Teise poolaja keskpaigas jõudis sihile Sadio Mane. Salah lõi tänavuse liigahooaja kümnenda ja Mane 11. värava, Robertsonil on kirjas kuus resultatiivset söötu.

Kuigi külalistel avanes mõned minutid enne lõpuvilet suurepärane võimalus auvärava löömiseks, ei suutnud nad Liverpooli väravasuul seisnud Alisson Beckerit üle mängida. Liverpool teenis Premier League’is ühe viigi kõrvale hooaja 19. võidu.

Seejuures on Liverpool püsinud koduses meistriliigas kaotuseta terve kalendriaasta, sest viimati tunnistati vastase paremust 3. jaanuaril 2019, kui kaotati Manchester Cityle 1:2. Kuid Premier League’i rekord on Londoni Arsenali käes, kes oli Inglismaal kaotuseta mai 2003 kuni oktoober 2004. Anfieldil pole Liverpool kaotanud 51 mängu järjest. Pöörane! Lisaks tegi Liverpool Premier League’is viienda järjestikuse nullimängu – esimest korda pärast 2007. aastat.

58 punkti kogunud Liverpool on Premier League’i selge liider. Teisel kohal oleval Leicester Cityl on 45 ja kolmandal real paikneval tiitlikaitsjal Manchester Cityl 44 punkti. Üle ootuste head hooaega tegev Sheffield United asub 29 punktiga kaheksandal kohal.

Liverpool kohtub järgmises mängus liigatabelis kuuendal kohal oleva Tottenham Hotspuri ja Jose Mourinhoga, kes kaotasid hiljuti Southamptonile 0:1.