Doncici kaksikduubel aitas Dallase võiduni

Luka Doncic (77)
Luka Doncic (77) Foto: Kevin Jairaj/USA Today Sports

Korvpalliliigas NBA peeti läinud öösel üheksa kohtumist. Vägevas hoos jätkas Sloveenia korvpallistaar Luka Doncic, kes enda koduklubi Dallas Mavericksi Brooklyn Netsi vastu 123:111 võiduni viis.

Dallases peetud kohtumise avapoolaeg möödus küllaltki tasavägiselt. Esimese veerandaja punktiga võitnud kodumeeskond jäi teisel veerandajal vastaste rünnakute pidurdamisega hätta ning kaotas poolaja 60:65. Kolmandal veerandajal suutis Texase meeskond seisu võrdsustada ning viimasele veerandile mindi vastu viigiseisult.

Kuus ja pool minutit enne lõppu olid tablool veel numbrid 108:104, kuid siis tegi Dallas 15:4 vahespurdi, mis mängu saatuse lõplikult kodumeeskonna poole kallutas.

Võitjate parim oli taas sloveen Luka Doncic, kes kogus 31 punkti, 13 lauapalli ja 7 korvisöötu. Seth Curry toetas 25 silmaga. Lätlane Kristaps Porzingis põlvevigastuse tõttu kaasa ei teinud.

Kaotajate resultatiivseimaks Spencer Dinwiddie 19 silmaga.

Oluliselt skoorivaesem mäng peeti maha Miamis, kus kodumeeskond Heat alistas 84:76 tiitlikaitsja Toronto Raptorsi.  Valitsevad meistrid suutsid näidata vaid 31,5-protsendilist tabavust ning teenisid hooaja 12. kaotuse.

Miami silmapaistvaimaks mängijaks kerkis ääremängija Bam Adebayo 15 punktiga ja 14 lauapalliga. Toronto poolelt tõid Serge Ibaka 19 ja Kyle Lowry 15 punkti.