Wayne Rooney

Endine Inglismaa koondise esiründaja Wayne Rooney naasis kodumaale edukalt. USA kõrgliigast Inglismaa esiliiga klubisse Derby County siirdunud Rooney andis debüütmängus väravasöödu ning aitas koduklubi Barnsley vastu 2:1 võiduni.

Mängiva treenerina tegutsev Rooney andis 45. minutil ülitäpse karistuslöögi, mille Jack Marriott väravaks realiseeris. Teisel poolajal suutis Barnsley küll Elliot Simoes 50. minuti väravast viigistada, kuid 7 minutit hiljem oli Martyn Waghornil vastus, mis Derbyle võidu kindlustas.

Ameerika kõrgliiga klubist D.C. United Inglismaale naasnud Rooney täidab lisaks treenerirollile ka kapteni kohustusi.

Rooney on siiski Derbys abitreeneri rollis, peatreeneri ülesannetes on endine Hollandi tippjalgpallur Phillip Cocu.

Rooneyl tööd igatahes jagub, sest Derby on 33 punktiga liigatabelis 17. kohal. Esikohal paikneb Leeds United 52 punktiga.