Ülipõneva Tour de Ski viienda etapi võitis Astrid Jacobsen, suurfavoriit Johaug kukkus

Astrid Uhrenholdt Jacobsen #5

Naistele jätkus Tour de Ski 10 km ühisstardist sõiduga Val di Fiemmes ning seda klassikatehnikas. Tänase etapivõidu võttis norralanna Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

Võistlus algas kohe haaravalt, kui tempot asus tegema norralanna Therese Johaug. Ehk oli tema kiirus liiga võimas, sest esimesel pikemal laskumisel kadus suusakuningannal tasakaal ja ta oli sunnitud kukkuma.

Distantsi keskel sõitsid konkurentidelt eest 5-liikmeline seltskond, kuhu kuulusid norralased Therese Johaug, Astrid Uhrenholdt Jacobsen ja Ingvild Flugstad Østberg, sakslanna Katharina Henning ja rootslanna Ebba Andersson.

Viimasel tõusul kiirendas Jacobsen, kellele püüdsid konkurendid vastata ning ühtäkki põrkusid kokku Johaug ja Østberg, mille järel purunes viimasel suusakepp. Lõpusirgele tulid võrdselt kolmekesi Jacobsen, Henning ja Andersson.

Teistele jäi täna alistamatuks 2007. aasta sprindi maailmameister Jocobsen, kellele järgnesid Andersson ja Henning. Johaug finišeerus neljandana, kuid kaotust võitjale kogunes lausa 6,2 sekundit. Viiendaks jäänud ja ülimalt pettunud Østberg jäi 6,8 sekundi kaugusele.

Kokkuvõttes hoiab endiselt liidrikohta Johaug, kelle edu Østbergi ees on 19 sekundit. Kolmandal kohal jätkab venelanna Natalja Neprjajeva, kaotusega 32 sekundit.