Itaaliasse naasnud Ibrahimovic: ma ei tulnud siia maskotiks

Zlatan Ibrahimovic.

FOTO: HANDOUT/AC Milan/?Handout via REUTERS

Rootsi jalgpallilegend Zlatan Ibrahimovic naasis pärast kaheksat hooaega Itaaliasse, kui taasliitus sealse gigandi AC Milaniga. Olenemata klubi raskest seisust on mees enesekindel ning loodab meeskonda aidata võimalikult palju.   

Rootslane sõlmis Milaniga kuuekuulise lepingu, mida on võimalik ühe hooaja võrra pikendada. «Tean väga hästi, mida tegema pean. Zlatan on jätkuvalt olemas. Otsisin veel üht viimast adrenaliinipauku, et endast maksimum anda,» sõnas Rootsi jalgpallikoondise läbi aegade suurim väravakütt

Ibrahimovic veetis viimased kaks aastat teiselpool ookeani Los Angeleses, kus esindas Galaxy vutitiimi. Selle aja jooksul kanti USA kõrgliigas tema kontole 58 kohtumist ja 53 väravat. «Sain pärast lepingu lõppemist 38-aastaselt rohkem pakkumisi, kui olin veel 20,» lisas eestormaja. 

Kodumaal ebajumala staatuses olev pallivõlur mängis AC Milani eest viimati aastatel 2010-2012 ning lõi 85 mänguga kokku 56 väravat. Toona võitis ta Milaniga nii Itaalia meistritiitli kui ka superkarika. «Ma ei tulnud siia selleks, et maskott olla. Suur kirg on minus veel alles. Kõige olulisem on nüüd anda endast kõik, mis vähegi võimalik,» lõpetas Ibrahimovic.

Uue täienduse toomine on AC Milani jaoks elutähtis, sest viimastel aastatel on jäänud euroliigade kohad nende jaoks kättesaamatuks. Ka kodusel tšempionaadil ei ole asjad sujunud, tänavu paiknetakse alles 11. positsioonil, olles senisest 17-st matšist kaotanud koguni kaheksa.

Zlatan saab oskused proovile panna uue nädala esmaspäeval, mil Milan võõrustab liigatabeli 17. kohal paiknevat Sampdoriat.

Tagasi üles