Tütarlaste kossukoondised teenisid kodusel BSBC turniiril võidu ja kaotuse

Korvpall (pilt on illustratiivne)
Korvpall (pilt on illustratiivne) Foto: Bernd König/imago images / Bernd König

Kodusel Balti mere maade karikaturniiri avapäeval teenisid Eesti tütarlaste koondised Rootsi eakaaslaste vastu võidu ja kaotuse - U16 neiud jäid vastastele alla 70:39 ja U18 rahvusesindus sai 71:61 võidu.

U16 rahvuskoondis alustas mängu hästi, võites avaveerandi 17:12. Teise mänguperioodi alguses tegid rootslannad 12:1 vahespurdi ja asusid juhtima 24:18. Serblasest peatreeneri Predrag Stanojcici juhendatav Eesti jäi silma mitmete lohakate pallikaotustega. Poolajaks rebisid vastased ette seitsme silmaga – 34:27.

Kohtumise teises pooles ei suutnud Eesti koondis mängu tagasi tulla ning pidi vastu võtma kindla kaotuse.

Eesti suurim korvikütt oli Anna Maria Tamberg kaheksa punktiga ning Viktoria Timoštšuk ja Hanna Maria Sibul viskasid võrdselt seitse silma. Rootsi poolelt kerkis parimaks 18 punktiga Makolla Toure Bageyegou.

Vaata mängu täispikkuses siit.

U18 neidude koondis kaotas avaveerandi 19:21, kuid suutis poolajaks omakorda kahe punktiga juhtima minna (33:31).

Marko Parkoneni juhendatav Eesti koondis suurendas kolmandal veerandajal eduseisu kuuele punktile (48:42), kuid Rootsi ei andnud alla ja viigistas seisu kui normaalaja lõpuni jäi seitse ning pool minutit (48:48). Eestlannad suutsid otsustavatel hetkedel enesekindlalt mängida ja tasuks saadi turniiri esimene võidupunkt.

Eesti parimana kogus Helena Stina Svilberg 22 punkti ja üheksa lauapalli. Anna Gret Asi lisas 14 punkti, kaheksa lauapalli ja viis resultatiivset söötu ning Marie Anette Sepa arvele jäi 11 silma ja kuus söötu. Vastaste parim oli 17 punktiga Julia Nyström.

Homme tuleb eestlannadel vastamisi minna Soome eakaaslastega.