Rahvahääletuse detailsed tulemused: kes oleks aasta sportlased, kui hääletada saaks vaid rahvas?

Ott Tänak ja Martin Järveoja Kataloonia rallil 2019.

FOTO: Lavadinho Via Www.imago-images.de/Imago Images/panoramic

4. jaanuaril Alexela kontserdimajas toimunud suurejoonelisel auhinnagalal «Spordiaasta tähed 2019» nimetati aasta meessportlaseks Magnus Kirt, naissportlaseks Kelly Sildaru, treeneriduoks Indrek Tustit ja Marek Vister ning võistkonnaks Ott Tänak ja Martin Järveoja. 

Laureaadid selgusid rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Võrdsete lõplike punktide korral pälvis kõrgema asetuse spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane. Võitjate väljaselgitamisesse andsid oma panuse rahvahääletusel koguni 80 459 unikaalset hääletajat, mida on mullusest enam kui veerandi võrra rohkem. Samuti osalesid hääletusel 67 spordiorganisatsiooni ning 43 spordiajakirjanikku.

Kui hääletada saaks vaid rahvas, siis oleks aasta meessportlaseks nimetatud rallisõitja Tänak, mitte odaviskaja Kirt. Tänak kogus rahvahääletusel 7229 punkti rohkem kui Kirt. Ülejäänud kategooriates oleks võitja olnud samad. Silma torkab rallipaari Tänak – Järveoja mäekõrgune edu võistkonna arvestuses, teiseks tulnud võrkpallinaiskonda edestati enam kui 40 000 punktiga.

AASTA MEESSPORTLANE RAHVAHÄÄLETUS

1. Ott Tänak (autoralli) – I koha hääli 11621, II koha hääli 3199, III koha hääli 1810, hääli kokku 16630, punkte kokku 43071.

2. Magnus Kirt (kergejõustik, odavise) – I koha hääli 6691, II koha hääli 5328, III koha hääli 5113, hääli kokku 17132, punkte kokku 35842.

3. Maicel Uibo (kergejõustik, kümnevõistlus) – I koha hääli 925, II koha hääli 4853, III koha hääli 6094, hääli kokku 11872, punkte kokku 18575.

4. Martin Järveoja (autoralli) – I koha hääli 817, II koha hääli 5619, III koha hääli 2107, hääli kokku 8543, punkte kokku 15796.

5. Rait Ratasepp (ultratriatlon) – I koha hääli 527, II koha hääli 888, III koha hääli 1892, hääli kokku 3307, punkte kokku 5249.

6. Heiki Nabi (maadlus) – I koha hääli 185, II koha hääli 581, III koha hääli 1960, hääli kokku 2726, punkte kokku 3677.

7. Rasmus Haugasmägi (veemoto) – I koha hääli 276, II koha hääli 412, III koha hääli 1141, hääli kokku 1829, punkte kokku 2793.

8. Tanel Kangert (jalgrattasport) – I koha hääli 102, II koha hääli 385, III koha hääli 782, hääli kokku 1269, punkte kokku 1858.

9. Pavel Artamonov (karate) – I koha hääli 241, II koha hääli 71, III koha hääli 189, hääli kokku 501, punkte kokku 1054.

AASTA NAISSPORTLASE RAHVAHÄÄLETUS

1. Kelly Sildaru (freestyle-suusatamine) – I koha hääli 9818, II koha hääli 4888, III koha hääli 2572, hääli kokku 17278, punkte kokku 41802.

2. Anett Kontaveit (tennis) – I koha hääli 4838, II koha hääli 6153, III koha hääli 4097, hääli kokku 15088, punkte kokku 30917.

3. Epp Mäe (maadlus) – I koha hääli 2301, II koha hääli 4630, III koha hääli 5070, hääli kokku 12001, punkte kokku 21233.

4. Kristin Tattar (discgolf) – I koha hääli 1459, II koha hääli 1465, III koha hääli 2250, hääli kokku 5174, punkte kokku 9557.

5. Agne Kiviselg (bikiinifitness) – I koha hääli 801, II koha hääli 1379, III koha hääli 2602, hääli kokku 4782, punkte kokku 7763.

6. Jasmiin Üpraus (veemoto, jetisport) – I koha hääli 848, II koha hääli 1302, III koha hääli 2336, hääli kokku 4486, punkte kokku 7484.

7. Ingrid Puusta (purjetamine, RS:X) – I koha hääli 246, II koha hääli 660, III koha hääli 1507, hääli kokku 2413, punkte kokku 3565.

AASTA VÕISTKONNA RAHVAHÄÄLETUS

1. Ott Tänak ja Martin Järveoja (autoralli) – I koha hääli 17389, II koha hääli 1029, III koha hääli 509, hääli kokku 18927, punkte kokku 54734.

2. Võrkpallinaiskond – I koha hääli 478, II koha hääli 3792, III koha hääli 3792, hääli kokku 8062, punkte kokku 12810.

3. Võrkpallimeeskond – I koha hääli 386, II koha hääli 3710, III koha hääli 3342, hääli kokku 7438, punkte kokku 11920.

4. Sugar 3 (avamerepurjetamine) – I koha hääli 414, II koha hääli 3852, III koha hääli 2652, hääli kokku 6918, punkte kokku 11598.

5. Eesti motokrossi rahvuskoondis – I koha hääli 293, II koha hääli 2580, III koha hääli 2170, hääli kokku 5043, punkte kokku 8209.

6. Rain Seepõld ja Timmo Tammemäe (orienteerumise rogain) – I koha hääli 310, II koha hääli 1548, III koha hääli 2521, hääli kokku 4379, punkte kokku 6547.

7. 3x3 korvpallinaiskond – I koha hääli 253, II koha hääli 1672, III koha hääli 2425, hääli kokku 4350, punkte kokku 6528.

8. Marie Turmann ja Harri Lill (kurling) – I koha hääli 234, II koha hääli 1616, III koha hääli 2428, hääli kokku 4278, punkte kokku 6362

AASTA TREENERI RAHVAHÄÄLETUS

1. Indrek Tustit ja Marek Vister (Magnus Kirt) – I koha hääli 7755, II koha hääli 4313, III koha hääli 2223, hääli kokku 14291, punkte kokku 34114

2. Tõnis Sildaru (Kelly Sildaru) – I koha hääli 4604, II koha hääli 4771, III koha hääli 2775, hääli kokku 12150, punkte kokku 26129.

3. Petros Kyprianou (Johannes Erm) – I koha hääli 1794, II koha hääli 3057, III koha hääli 3800, hääli kokku 8651, punkte kokku 15296

4. Andrei Ojamets (võrkpallinaiskond) – I koha hääli 1666, II koha hääli 2035, III koha hääli 2874, hääli kokku 6575, punkte kokku 11942.

5. Igor Bugay ja Ivar Kotkas (Heiki Nabi) – I koha hääli 513, II koha hääli 900, III koha hääli 1840, hääli kokku 3253, punkte kokku 5179

6. Rivo Vesik (Venemaa rannavõrkpallimeeskond) – I koha hääli 458, II koha hääli 1052, III koha hääli 1431, hääli kokku 2941, punkte kokku 4909

7. Ahto Raska ja Maksim Molonov (Epp Mäe) – I koha hääli 252, II koha hääli 997, III koha hääli 1417, hääli kokku 2666, punkte kokku 4167

8. Üllar Põvvat (Rasmus Haugasmägi) – I koha hääli 539, II koha hääli 728, III koha hääli 1009, hääli kokku 2276, punkte kokku 4082

9. Caspar Austa (Madis Mihkels) – I koha hääli 402, II koha hääli 258, III koha hääli 623, hääli kokku 1283, punkte kokku 2345.

10. Aleksandr Zõkov (Pavel Artamonov, Anna Sokk) – I koha hääli 287, II koha hääli 276, III koha hääli 388, hääli kokku 951, punkte kokku 1801

Tagasi üles