Tütarlaste rahvuskoondised soomlastele vastu ei saanud

Anna Gret Asi (valges).
Anna Gret Asi (valges). Foto: Siim Semiskar/Korvpalliliit

Kodusel Balti mere maade karikaturniiril kohtusid Eesti noortekoondised täna Soomega. Tütarlaste rahvusesindused põhjanaabritele vastu ei saanud, U16 koondis jäi alla 50:66 ja U18 neiud pidi tunnistama vastaste 102:69 paremust.

Soome U16 neiud asusid pärast esimest veerandaega juhtima 19:7, kuid eestlannad suutsid poolajaks vahe vähendada viiepunktiliseks (31:36). Kolmanda mänguperioodi alguses tegid põhjanaabrid aga 10:0 vahespurdi ja seejärel asusid korraks suisa 15 punktiga ette. Serblasest peatreeneri Predrag Stanojcici juhendamisel suudeti vahe enne otsustavat neljandikku küll kaheksapunktiliseks vähendada, kuid soomlannad tõid uue veerandi alguses 7 vastuseta punkti. Raskesse seisu jäänud Eesti ei suutnud mängu tagasi tulla ja pidi vastu võtma turniiri teise kaotuse.

Grete Kruuk tõi eestlannade parimana 14 silma. Viktoria Timoštšuk lisas 12 punkti ning Marta-Eleri Jaama arvele jäi kuue punkti kõrval ka 12 lauapalli. Võitjate skoor jagunes ühtlaselt, parimana kogus 10 punkti Elina Aarnisalo

Teises U16 tütarlaste kohtumises alistas turniirivõidu kindlustanud Läti tulemusega 83:62 Rootsi. Eesti kohtub lõunanaabritega homme kell 14:30.

Eesti ja Soome U18 tütarlapsed alustasid suureskoorilise esimese veerandiga, kui kümneminutilise mängu järel olid tablool 27:27 viiginumbrid. Marko Parkoneni hoolealused alustasid teist veerandit teravamalt, kuid poolajaks jäädi 41:51 kaotusseisu.

Pärast pikka pausi tulid enesekindlamalt mängu tagasi põhjanaabrid, kes võitsid kolmanda mänguperioodi 27:13. Vastaste viskekindlus ei raugenud ka viimasel veerandil ning eestlannadel tuli vastu võtta suur kaotus.

Anna Gret Asi kogus Eesti resultatiivsemana 21 punkti. Teda toetasid Marie Anette Sepp 12 ja Ivetta Okuneva 11 silmaga. Soome parim korvikütt oli 15 punkti kogunud Henna Sandvik.

Teises U18 tüdrukute mängus oli Läti 69:62 parem Rootsist. Eesti kohtub turniiri viimases kohtumises homme kell 16:45.