E, 5.12.2022

Video ⟩ Aasta nais- ja noorsportlane Kelly Sildaru: see oli minu karjääri raskeim, aga edukaim hooaeg

Postimees Sport
Aasta nais- ja noorsportlane Kelly Sildaru: see oli minu karjääri raskeim, aga edukaim hooaeg
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Eesti Olümpiakomitee «Spordiaasta Tähed 2019» galal pälvis esmakordselt aasta naisportlase Kristjani freestyle-suusataja Kelly Sildaru.

Sildaru tuli 2019. aasta alguses tol hetkel veel 16-aastasena freestyle-suusatamises naiste rennisõidu maailmameistriks ning teenis mullu ka X-Mängudel pargisõidus kulla, rennisõidus hõbeda ja Big Airis pronksi.

Sildaru valiti neljandat aastat järjest ka Eesti aasta noorsportlaseks, kuid aasta naissportlase Kristjan on talle esimene.

Freestyle-suusataja sõnul oli lõppenud hooaeg tema seni raskeim. «Alates sellest, et tulin tagasi vigastusest ja tiheda võistlusgraafiku tõttu oli mul hoooaja vältel palju väiksemaid vigastusi. Aga see oli ka minu kõige edukam hooaeg. Ja nüüd hoian ma käes oma elu esimest Kristjanit! Suur tänu kõigile, et mulle kaasa elate, see tähendab mulle väga palju,» ütles Sildaru gala lavalt Kristjanit vastu võttes.

Teised nominendid aasta naissportlase auhinnale olid tänavu naiste maailma edetabelis Eesti seni kõrgeimale, 14. kohale kerkinud tennisist Anett Kontaveit, MMil pronksi võitnud maadleja Epp Mäe ja Euroopa parimaks naismängijaks valitud disc-golfar Kristin Tattar, kes võitis nii Kanada kui ka USA meistrivõistlused ning tuli MMilt tagasi kuuenda kohaga.

Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selgusid rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Võrdsete lõplike punktide korral pälvis kõrgema asetuse spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane. 

Märksõnad
Tagasi üles