Liverpool suutis akadeemia kasvandiku iluvärava toel derbimängust võitjana väljuda

Curtis Jones meeskonnakaaslastega väravat tähistamas.
Curtis Jones meeskonnakaaslastega väravat tähistamas. Foto: JON SUPER/AP

Inglismaa karikasarjas kohtusid omavahel linnarivaalid Liverpool ja Everton. Anfieldil peetud lahingust väljus 1:0 võiduga kodumeeskond, kelle värava lõi 19-aastane akadeemia kasvandik.

Inglismaa FA karika 1/32-finaalis mõõduvõtt kahe Liverpooli meeskonna vahel oli tavapäraselt võitluslik. Esimesel poolajal oli mõlemil mitmeid võimalusi mänguskoori avamiseks, kuid väravavahid näitasid oma võimeid, olles ülesannete kõrgusel.

71. minutil muutus kõik, kui ilusa kauglöögi toimetas ristnurka 19-aastane Liverpooli akadeemia kasvandik Curtis Jones, kelle vastu oli isegi Inglismaa koondise väravavaht Jordan Pickford võimetu.

See jäi ka kohtumise ainsaks väravaks ja nõnda liikus järgmisesse ringi Liverpooli punane meeskond. Olulise faktina tuleb märkida, et Liverpooli eest tegi koguni kaks mängumeest oma debüüdi, teiste seas värske ost Takumi Minamino.