Kalev/Cramo alistas liigatabeli keskmiku ülikindlalt

Carl-Robert Puhm
BC Kalev/Cramo
BC Kalev/Cramo Foto: Tairo Lutter

Valitsev Eesti meister BC Kalev/Cramo teenis Eesti-Läti korvpalliliigas 96:61 võidu Valmiera üle.

Lätist Tallinnasse sõitnud külalised suutsid kalevlastega sammu pidada esimese veerandaja lõpuni, mis kaotati 14:17. Seejärel läks Kalev oma teed ning poolajaks oli sisse mängitud juba 17-punktiline vahe.

Poolajapausilt naastes Kalevi eduseis aina kasvas. Esimesel poolajal rünnakuga hädas olnud külalised ei leidnud häid lahendusi ka teises vaatuses ning pidid lõpuks vastu võtma 35-punktilise kaotuse.

Kodumeeskonna parimana tõi Sacha Killeya-Jones 22 punkti ja noppis kuus lauapalli. Aigars Škele, Michael Finke ja Kyle Vinales kogusid kõik 14 punkti. Eestlastest oli parim Tanel Kurbas 11 punktiga, Martin Dorbek ja Sander Raieste lisasid vastavalt 10 ja 9 silma.

Läti meeskonna edukaimateks korviküttideks kerkisid Roberts Blumbergs ja Valters Veveris 12 punktiga.

Kalev jätkab liigatabelis 12 võidu ja 2 kaotusega kolmandal kohal. Valmiera paikneb 6 võidu ja 10 kaotusega üheksandal tabelireal.