Manchester City lükkas Unitedi väljalangemise äärele

Carl-Robert Puhm
Bernardo Silva (pildil) tegi suurepärase mängu.
Bernardo Silva (pildil) tegi suurepärase mängu. Foto: Darren Staples/ZUMAPRESS.com

Inglismaa jalgpalli liigakarika poolfinaalis alistas Manchester City 3:1 koduväljakul mänginud linnarivaal Unitedi.

Kohtumise avavärav sündis veerandtunnise mängu järel, kui City ääremängija Bernardo Silva 17. minutil Fredist mööda triblas ning pea 20 meetri pealt palli kauni löögiga David de Gea selja taha saatis. 16 minutit hiljem suurenes Unitedi kaotusseis juba kaheväravaliseks. Taas oli olukorra keskmes Silva, kes suurepärase sööduga Riyad Mahrezi leidis. Alžeerlane ei jätnud portugallase meisterlikku passi kasutamata ja realiseeris selle oskuslikult väravaks.

Sellega Unitedi kannatused ei lõppenud. Kõigest 6 minutit hiljem tulistas kaugelt peale belglane Kevin de Bruyne. De Gea suutis küll palli tõrjuda, kuid nahkkera põrkas vastu Andreas Pereirat ning sealt otse väravasse. 39. minutiks oli tablool 3:0 ning Pereirale läks kirja omavärav.

Kolmeväravalisest kaotusseisu jäänud  United suutis küll teisel poolajal Marcus Rashfordi 70. minuti tabamusest vahet vähendada, kuid 1:3 kaotus koduväljakul seab Punased Kuradid korduskohtumiseks väga keerulisse seisu.

Korduskohtumine peetakse 29. jaanuaril City kodustaadionil.

Teises poolfinaalpaaris lähevad homme kell 22 vastakuti Leicester City ja Aston Villa.