Imelise tagasituleku teinud Rapla naaseb Lätist väärt võiduga

Rapla AVIS UTILITAS kohtumises Riia VEFiga.
Rapla AVIS UTILITAS kohtumises Riia VEFiga. Foto: Siim Solman

Eesti-Läti korvpalli ühisliigas sõitis Rapla meeskond külla Liepajale ning koju naastakse 92:87 võiduga lisaajal. Seejuures tuli Rapla välja suurest kaotusseisust.

Turniiritabelis kuuendal kohal paiknev Rapla sõitis Liepajasse, et minna vastamisi sealse meeskonnaga, kelle mäng pole tänavu kõige paremini sujunud. Esimese 16 mänguga oli Liepajal taskus ainult neli võitu.

Esimene poolaeg kulges täiesti võrdsete heitlusena ning mõlemad meeskonnad said väikest eduseisu nautida. Avapoolaja lõpus suutis kodumeeskond väikese minispurdi teha, millega 39:35 poolaja võit endale võeti.

Riietusruumist naasis paremini Liepaja, kes vahet kasvatama asus ja korraga võis arvata, et minnaksegi oma teed. Enne viimast neljandikku hoiti 18-punktilist eduseisu.

Ühtäkki leidsid ennast Rapla mängumehed, kes tarmukalt vahet vähendama asusid. Minut enne kohtumise normaalaja lõppu suutis Sven Kaldre vabavise viigiseisu tabloole tuua. 80:80 seisuga ka kohtumise normaalaeg lõppes ja ees ootas lisaaeg.

Lisaajal näitas kindlamat närvi juba suure tagasituleku teinud Rapla meeskond, kes kindlal sammul 92:87 võiduni liikusid.

Võitjate parimana viskas Indrek Kajupank 22 punkti, teda toetas enam kui 43 minutit mänginud Sven Kaldre 20 silmaga. Läti meeskonna kasulikumana tõi Arnis Ate 18 punkti.

Rapla jätkab turniiritabelis kuuendal kohal 9 võidu ja 7 kaotusega. Liepaja on 17 mänguga kogunud neli võitu.