Portaal: Märtini ja Tänaku firma hakkab vastutama Hyundai WRC2-programmi eest

Ott Tänaku firma hakkab vastutama Hyundai R5 masinate eest.

FOTO: Hyundai Motorsport GmbH

Hyundai Motorsport teeb lisaks WRC-sarjale tänavu täismahus kaasa ka WRC2-sarjas. Hyundai i20 R5 masinatega hakkab ematiimi asemel tegutsema aga hoopis Markko Märtini ja Ott Tänaku ühisfirma RedGrey Team (endine MM-Motorsport). 

Maineka väljaande Motorsport.com poolakeelne portaal kirjutab Hispaania meediale tuginedes, et Lõuna-Korea autotootja sõlmis lepingu Ole-Christian Veiby (23) ja Nikolai Grjaziniga (22), kes said novembris uut neljarattalist ka testida. 

Veiby kihutas mullu Volkswagen Polo R5-ga, millega triumfeeris näiteks Rootsis. Grjazini istumise all oli Škoda Fabia R5-s, millega ta näitas teistele tagatulesid Soomes. 

Hyundai tiimipealik Andrea Adamo andis juba eelmise hooaja lõpus mõista, et soovib tõsisemalt käsile võtta meeskonna R5-projekti, mis pole siiani liiga edukas olnud. R5-masinad, millega sõidetakse WRC2-klassis, on võistkondadele heaks tuluallikaks. Uhiuus neljarattaline maksab umbes 250 000 eurot. 

Eelmisel aastal kandis WRC2 sari WRC2 Pro nime ja selles klassis krooniti maailmameistriks tänavu Toyota WRC-tiimiga käed löönud Kalle Rovanperä. 

Tagasi üles