Läti tippklubi murdis hõreda Valga-Valka alles teisel poolajal

Toimetas Ville Arike
Valga-Valka meeskonna peatreener Marko Zarkovics.
Valga-Valka meeskonna peatreener Marko Zarkovics. Foto: Facebook/Valga-Valka Maks ja Moorits

Eesti-Läti korvpalliliiga eilses ainsas mängus hakkas viimasel kohal asuv Valga-Valka Maks ja Moorits tiitlit kaitsvale Ventspilsile kõvasti vastu, kuid suurest kaotusest pääsu polnud.

Teise veerandi kõigest kuue mehega mänginud Valga-Valka koguni võitis 26:24 ja poolajavileks olid tablool numbrid 49:54. Kolmas veerandaeg aga kuulus Ventspilsile koguni 31:7 ja sellega oli mäng tehtud. Lõpptulemuseks kujunes 112:73.

Võitjaile tõi Janis Kaufmanis 28, kaotajaile Emils Kruminš 21 punkti.

Turniiritabelis lõpetab Ventspils (11 võitu ja 5 kaotust) esineliku, Valga-Valka (0-16) asub viimasel kohal.

Esikolmiku moodustavad Riia VEF (16-0), Ogre (16-1) ja BC Kalev/Cramo (13-2). VEF ja Kalev lähevad täna kell 18 Riias omavahel vastamisi. Raplas võtab kohalik Avis Utilitas kell 17 vastu Jurmala, Tartu Ülikool võõrustab kell 19 Läti Ülikooli.