Keenia jooksja uuendas Valencias maailmarekordit

Kris Ilves
Rhonex Kipruto.
Rhonex Kipruto. Foto: ANDREAS SANDSTRÖM/imago images / Bildbyran

Hispaanias Valencias toimunud jooksuvõistlusel sündis 10 kilomeetri distantsil maailmarekord.

Meeste arvestuses haaras maailmarekordi enda nimele keenialane Rhonex Kipruto, kes läbis kümne kilomeetri pikkuse distantsi 26 minuti ja 24 sekundiga, edestades lähimaid konkurente ligi minutiga. Teise koha sai keenialane Benard Kimel (27.12) ja kolmanda šveitslane Julien Wanders (27.13). Eelmine maailmarekord oli joostud samuti Valencia kiirel rajal ja kuulus eelmisest aastast Uganda sportlase Joshua Cheptegei (26.38) nimele.

Keenia naised saavutasid Valencias samal distantsil koguni kolmikvõidu. Esimese koha sai 29 minuti ja 46 sekundiga Sheila Chepkirui. Esialgsetel andmetel oli Chepkirui aeg 29.42, mis olnuks maailmarekord, kuid ametlik aeg oli neli sekundit kehvem. Teise koha sai Rosemary Wanjiru (29.51) ja kolmanda Norah Jeruto (29.51).