Pärnu alistas TalTechi ja jätkab play-off kohal

Heiko Rannulal on rahuloluks põhjust

FOTO: Tairo Lutter

Eesti-Läti korvpalliliigas alistas Pärnu Sadam Eesti klubide omavahelises heitluses 94:82 (25:16, 17:22, 26:22, 25:22) TalTechi.

Kohtumist alustas paremini Pärnu, kes kiirelt 6:0 eduseisu haaras. Pärnakate eduseis püsis ning 5 minutit pärast avavilet viis Siim-Markus Posti  kaugvise kodumeeskonna juba 9 punktiga ette.

Teise veerandaja alguses tegi TalTech aga 7:0 spurdi ja vähendas vahe kahele punktile. 3.10 enne poolaja lõppu realiseeris Oliver Metsalu 2+1 rünnaku, mis tõi ülikooli meeskonna kõigest punkti kaugusele. Taltech siiski juhtima ei pääsenud ning Lauris Blausi ja Märt Rosenthali vabavisete ning Rannar Raabi kaugviske toel pääsesid pärnakad puhkepausiks 42:38 juhtima.

Kolmanda neljandiku alguses tabas Siim-Markus Post kahe minuti sees kaks kaugviset ja viis Pärnu 53:45 ette.  Gregor Arbet vastas seejärel samuti kahel korral kaugelt ja vahe oli peagi kahepunktiline. Blausi eestvedamisel suurenes eduseis mõned minutid hiljem kuuele punktile, ent Leemet Böckler, Joonas Järveläinen ja Sander Viilup aitasid Taltechi 60:61 peale. Veerandaja lõpus tegi Pärnu siiski 8:0 spurdi ja otsustava neljandiku alguseks oli kodumeskonna eduseis üheksa punkti suurune.

Viimase veerandaja esimeses pooles tegi Pärnu 10:2 spurdi ning pääses 84:68 juhtima. Arbeti kaugviske järel vähenes 3.35 enne mängu lõppu vahe kümnele punktile ja Metsalu korvi järel oli seis juba 79:86. Sellega aga TalTechi vahespurt lõppes ning Marko Stojadinovici lähiviskest pääses 1.41 enne lõpuvilet kodumeeskond 88:79 juhtima. TalTech enam mängu tagasi ei tulnud ning Pärnu vormistas kokkuvõttes 12-punktilise võidu.

Lauris Blaus viskas Pärnu parimana 21 punkti ja võttis 8 lauapalli. Marko Stojadinovic lisas 20 silma ja kogus samuti 8 lauapalli. Siim-Markus Post järgnes 18 punkti, 3 lauapalli ja 4 korvisööduga, Märt Rosenthali nimele jäi 13 punkti, 5 lauapalli ja 3 korvisöötu.

Oliver Metsalu tõi Taltechi eest 21 punkti, 6 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Gregor Arbet lisas samuti 21 punkti (kolmesed 5/5) ja võttis veel 5 lauapalli. 

«Ülimalt tähtis võit meie jaoks. Tahame Eesti satsidest esikuuikus olla ja teadsime, et TalTech on kohe meie kannul. Saime nüüd hingamisruumi. Teadsime, et neil on tagamängijad Eric Schmalz ja Norman Käbin puudu ning üritasime agressiivselt nende tagumiste vastu mängida. Ivars Rihards Žvigurs on meil ka varsti tagasi, kes annab meile kaitses lisajõudu. Oleme tõusuteel ja ei saa hetkel kurta. Eesmärgid on vähemalt sama suured kui eelmisel hooajal. Tahame play-offiks võimalikult hea asetuse endale saada ja siis vaatame, mida kevad toob,» rääkis Rannar Raap pärast mängu.

Pärnu Sadam jätkab 8 võidu ja 10 kaotusega viimasena play-offi viival kaheksandal kohal. TalTech paikneb 5 võidu ja 12 kaotusega 13. tabelireal.

Tagasi üles