N, 1.06.2023

Vipsi tuleviku eest vastutav vormeliguru loobus noori silmas pidades kogenud piloodist

Kris Ilves
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Jüri Vips (vasakul) ja Red Bulli noorteprogrammi pealik Helmut Marko.
Jüri Vips (vasakul) ja Red Bulli noorteprogrammi pealik Helmut Marko. Foto: Simon Galloway/LAT Images

Red Bulli vormel 1 meeskonna nõuandja Helmut Marko avaldas hiljutises intervjuus, et Nico Hülkenberg ihkas nende ridades 2020. aastaks põhisõitja kohta, kuid Red Bull ei sõlminud kogenud sakslasega lepingut.

32-aastane Hülkenberg debüteeris kuninglikus vormelisarjas aastal 2010, kihutades Williamsiga. 2013 esindas Hülkenberg Sauberi, 2012 ja 2013–2016 Force Indiat ning 2017–2019 Renault’d. Möödunud hooajal otsustas Renault, et palkab kogenud Hülkenbergi asemel Esteban Oconi. Kuigi Hülkenbergi seostati tänavuseks aastaks Haasiga, ei õnnestunud sakslasel töökohta leida.

Marko lausus portaalile Motorsport-Total.com, et Hülkenberg tuli Red Bulli jutule, et saaks karjääri vormel 1 sarjas jätkata. Kuid Red Bull nimetas Max Verstappeni kõrval teiseks sõitjaks Alexander Alboni. «Algatus tuli Hülkenbergilt,» kinnitas Marko. «Tol ajal me ei teadnud, kas jätkame Alboniga, seega oli kõik lahtine. Kui olime valinud Alboni, oli selge, et Hülkenbergi jaoks meil ruumi pole.»

Red Bull on tuntud kui noortele sõitjatele võimalusi andev vormel 1 meeskond. Esimesed tuleristsed saavad vormelipiloodid üldjuhul Red Bulli tütartiimis Toro Rossos. «Hülkenbergi palkamisel oleksime oma lubadusi rikkunud. Siiani oleme oma sõitjad saanud noorteprogrammist, see julgestab meie noori sõitjaid. Kui nad jäävad meie juurde, on nende võimalused vormel 1 sarja jõuda väga suured,» ütles Marko.

Red Bulli noorteprogrammi kuulub ka Eesti vormelisõitja Jüri Vips. Kui Red Bull palganuks Hülkenbergi, muutunuks Vipsi jõudmine kuninglikku vormelisarja märksa keerulisemaks, sest hoobilt olnuks üks koht Red Bulli süsteemis vähem.

Tänavusel hooajal Jaapani Super Formulas kihutav 19-aastane Vips peab vormel 1 sarja jõudmiseks saama kokku vajalikud litsentsipunktid, misjärel pääseb ta alles Red Bulli noortetiimi pealiku ootelisti. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles