N, 1.06.2023

Charles Leclerc andis Ferrari fännidele lubaduse

Postimees Sport
Facebook Twitter
Comments
Charles Leclerc.
Charles Leclerc. Foto: David Davies/PA Wire/PA Images

Charles Leclerci debüüthooaeg Ferrari vormel-1 meeskonnas kulges üle kivide ja kändude. Tal oli palju õnnestumisi, aga ka olukordi, millega ei saanud üldse rahule jääda.

Möödunud hooaja eelviimasel võidusõidul Brasiilias põrkas Leclerc meeskonnakaaslase Sebastian Vetteliga kokku ja mõlemad Ferrari mehed pidid sõidu katkestama. Leclerc paigutab selle intsidendi tööõnnetuse kategooriasse. Ta lubas, et 2020. aasta hooajal säärast krahhi vormelisõbrad ei näe.

«Oleme väga konkurentsihimulised ja mõnikord võib rajal minna olukord ärevaks,» lausus monacolane BBC vahendusel. «Kuid siiski, oleme mõlemad küpsed sõitjad – mis juhtub rajal, see jääb rajale, väljaspool rada oleme teistsugused. Arvan, et see oli hea õppetund meile mõlemale. Seda ei juhtu enam,» lubas Leclerc.

Leclerc sai mullu vormel-1 sarjas Lewis Hamiltoni (Mercedes), Valtteri Bottase (Mercedes) ja Max Verstappeni (Red Bull) järel neljanda koha. Ta saavutas koguni seitse parimat stardikohta ning etapivõidud Belgias ja Itaalias. Tuleval hooajal loodab Leclerc esineda märksa paremini.

«Ma töötan kõvasti selle nimel, et teha vähem vigu kui eelmisel aastal. Ka meeskonnana peame selle nimel töötama.» sõnas Leclerc. «Oleme kõvasti vaeva näinud ja tunnen, et olen rohkem valmis kui eelmisel aastal. Loodan seda rajal tõestada.»

Uus vormel-1 hooaeg algab märtsi keskpaigas, kui Austraalias legendaarsel Albert Parki nimelisel tänavaringrajal toimub esimene etapp. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles