Eckhoff elas kümme päeva koos Johaugiga. «Usun tema versiooni dopinguloost.»

Therese Johaugi pisarad 2016. aasta sügisel.

FOTO: BERIT ROALD/AFP

Kümme päeva Therese Johaugi toakaaslasena jätsid Norra laskesuusatähele Tiril Eckhoffile murdmaakuningannast «kustumatu mälestuse».

Norra talispordi suurkujud veetsid eelmisel kevadel Rhodosel poolteist nädalat külg külje kõrval Rootsi telekanali TV4 saate «Sverige mot Norge» («Rootsi Norra vastu») võtete raames. Nüüd meenutas laskesuusatamise MK-sarja võitu jahtiv Eckhoff kogetut.

Muuhulgas rääkisid naised Johaugi 2016. aastal tabanud dopinguskandaalist. «Theresega juhtus halvim, mida sportlane võib üldse ette kujutada. Vestlesime sellest avameelselt ja see sisendas minusse sügavat usku temasse. Ma usun tema versiooni,» lausus Eckhoff.

Tiril Eckhoff võitis MK-sarjas hiljuti neli etappi järjest.

FOTO: Eberhard Thonfeld via www.imago-images.de/imago images/Camera 4

Mäletatavasti põrus Johaug dopingukontrollis klostebooli-nimelise anaboolse steroidiga ning väitis, et see sattus ta organismi Livigno treeninglaagris huulekreemi kaudu. Paljud spetsialistid kuulutasid Johaugi ja Norra koondise arsti jutu ebausutavaks. Ka kõnealuse apteegi proviisor ei kinnitanud norralaste väiteid.

«Therese nägi, et juhtus õnnetus. Ainult parima sõbra surm oli tema jaoks sellest hullem,» kaitses Eckhoff kaasmaalannat.

Ta pidas öelduga silmas Norra suusataja Ida Eide infarktist tingitud hukkumist 2018. aasta sügisel. Eakaaslane Eide oli Johaugi parim sõbranna ja suurim toetaja dopinguskandaali ajal.

Eckhoffile avaldas muljet Johaugi sihikindlus ka puhkeperioodil. «Kell helises igal hommikul kell neli või viis ja ta läks harjutama. Ta on tugev tüdruk. Ta teeb kogu aeg trenni. Ta leiab selleks võimaluse ükspuha kus,» kirjeldas biatlonistaar. «Proovisin paaril hommikul temaga koos pingutada, aga see käis mulle üle jõu. Väsisin kohe.»

Tagasi üles