Valitsev meister CSKA alistas surmava kaitsega Madridi Reali

Mike James paremal.
Mike James paremal. Foto: Mikhail Japaridze/Mikhail Japaridze/TASS

Euroliiga nädala keskses kohtumises läksid omavahel vastamisi kaks viimast Euroliiga meistrit. Koduväljakul mänginud Moskva CSKA sai võitluslikus lahingus 60:55 jagu Madridi Realist.

Üle pika aja taas oma õigel koduväljakul Megasport spordipalees mänginud CSKA alustas kohtumist äärmiselt kahvatult. Väljakult eksiti lihtsatel visetel ning kaitses ei jõutud asetusi paika saada. Nõnda võttis Real avaveerandi 21:14 võidu.

Teine veerand ei pakkunud ka mingit mänguilu ja pärast Filipe Reyese kaugviset oli Reali edu juba 26:14. Seejärel tuli CSKA peatreeneril Dimitrios Itoudisel mõtlemisaeg võtta, et enda meeskonnale uued juhtnöörid anda.

Vähemalt kaitses saadi olukord kontrolli alla, sest Realil ei lastud avapoolajal visata enamat 33 punktist. Kurvemaks oli enda ründemäng, sest esimese 20 minutiga suudeti visata vaid 26 silma.

Riietusruumist tuli CSKA hoopis teise hingamisega ja kiirelt tehti 9:0 vahespurt. Edasi jätkus punkt-punkti heitlus kuni viimase minutini. 55:54 CSKA eduseisul viskas Venemaa esiklubi tagamängija Darrun Hilliard väga valusa kaugviske, millega kohtumise saatuse ära otsustas.

Tänane võit oli CSKA jaoks hooaja 13. kuue kaotuse kõrvale. Reali sama saldo on 15 võitu ja 4 kaotust. Kusjuures lõpetas CSKA Reali 13-mängulise võiduseeria Euroliigas. Viimati pidi Hispaania hiid kaotusekibedust tundma 30. oktoobril Müncheni Bayernile.

Võitjate edukaimana viskas Mike James 19 punkti. Hilliard lisas 14 ja Kyle Hines 10 silma. Hispaania meeskonna parimana tõi Trey Thompkins 14 punkti.