18-aastane eestlane rassis AC Milani vastu 90 minutit, kuid langes Itaalia karikavõistlustel konkurentsist

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Georgi Tunjov kuulus Itaalia karikavõistlustel mängus AC Milaniga algkoosseisu.
Georgi Tunjov kuulus Itaalia karikavõistlustel mängus AC Milaniga algkoosseisu. Foto: MIGUEL MEDINA/AFP

Eesti 18-aastane poolkaitsja Georgi Tunjov tegi täna debüüdi koduklubi SPALi esindusmeeskonna algkoosseisus. Paraku pidid Tunjov ja SPAL tunnistama Itaalia karikavõistluste kaheksandikfinaalis AC Milani 3:0 paremust.

Tunjov tegi kaasa kogu kohtumise ning tegutses vasakul äärel. Kuna SPAL mängis kolme keskkaitsjaga, tuli Tunjovil kõvasti edasi-tagasi joosta. Suures plaanis oli eestlane kenasti mängus sees, kuid näiteks avavärava puhul kattis ta ära Milani suluseisu.

Milani viis 20. minutil juhtima Krzysztof Piatek. Vahetult enne poolajapausile minemist lõi Samu Castillejo kodupubliku rõõmuks Milani teise värava. Lõppseisu 3:0 vormistas 66. minutil Theo Hernandez.

Kuigi väljakukohtunik määras matši lõpus SPALi kasuks penalti, otsustas ta pärast videokorduse ülevaatamist selle tühistada.

Veerandfinaali pääsenud Milan kohtub karikasarjas järgmisena Torinoga. Teises lõppenud karikamängus alistas Fiorentina 2:1 Atalanta.

Georgi Tunjov ja Samu Castillejo.
Georgi Tunjov ja Samu Castillejo. Foto: MIGUEL MEDINA/AFP

18-aastane Tunjov tegi Itaalia meistrivõistlustel debüüdi 15. detsembril, kui sekkus AS Roma vastu mängu vahetusest. Täna kuulub ta võõrsil peetavas Itaalia karikavõistluste kaheksandikfinaalis Milani vastu aga algkoosseisu.

Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 19.