Eestlastel ei õnnestunud Fourcade'i triumfi varjus punktiarvet avada (1)

Toimetas Karl Juhkami
Kalev Ermits.

Eesti laskesuusatajad jätkavad sel hooajal punktitult. Ruhpoldingu meeste 10 km sprindidistantsil oli meie meestest parim Kalev Ermits, võitis MK-sarja üldliider Martin Fourcade (22.41,5).

Karjääri 76. MK-etapivõidu teeninud prantslane ei eksinud tiirudes kordagi ja edestas finišis kaasmaalast Quentin Fillon Maillet’d (0 eksimust) 3,1 sekundiga. Poodiumi kolmandale astmele tõusis sakslane Benedikt Doll (0; +12,0).

Esikolmikule järgnesid Vetle Sjåstad Christiansen (1, 22,2), Simon Desthieux (1; +23,5) ja Florent Claude (1, +23,5). Äsja isaks saanud Johannes Thingnes Bö Saksamaal ei võistle.

Ruhpoldingu meeste sprindidistantsi paremad.
Ruhpoldingu meeste sprindidistantsi paremad. Foto: Kuvatõmmis

Eestlastest oli parim korra eksinud Kalev Ermits, kes lõpetas 56ndana (+1.59,6) ja teenis nõnda õiguse startida jälitussõidus. Rene Zahkna oli 89. (1; +2.41,5), Kristo Siimer 96. (2; + +2.58,4) ja Raido Ränkel 101. (5; + +3.18,9). Tulemuse sai kirja 111 sportlast.

Suusarajal oli kõige nobedam neljandana finišeerinud Christiansen (21.01,7). Ränkel näitas päeva 66ndat (+ 1.28,0) suusaaega, Ermits oli 75. (+1.36,4), Siimer 93. (+2.02,5) ja Zahkna 99. (+2.09,7).

Lasketiirus tegutses kõige nobedamalt Timofei Lapshin, kes vaatas kahe tiiru peale läbi püssisihiku 40 sekundit. Ermitsal ja Zahknal kulus tiirudes 52 sekundit (30. aeg), Ränkelil 59 sekundit (76. aeg) ja Siimeril 62 sekundit (99. aeg).

Meeste ja naiste jälitussõidud – kus lisaks Ermitsale on eestlastest võistlustules ka Johanna Talihärm – peetakse Ruhpoldingus pühapäeval. Homme on kavas naiste teatesõit, meeste kvartetid selgitavad parima laupäeval.

Enne võistlust:

Käimasoleval hooajal on sõidetud neli meeste sprinti. Ainsana on rohkem kui ühe korra poodiumi kõrgeimale astmele tõusnud Bö, ühe võidu on noppinud Benedikt Doll ja MK-sarja üldliider Martin Fourcade.

Eilse naiste sprindi võitis MK-sarja kokkuvõttes esimeseks tõusnud Tiril Eckhoff, edestades Hanna Öbergi ja Dorothea Wiererilt. Meie naised kahjuks rõõmu ei pakkunud.

Nimelt pääses ainsa eestlannana jälitussõitu ehk 60 parema hulka Talihärm. Kahel trahviringil käinud ja 57. koha saanud Talihärm kaotas finišis Eckhoffile kahe minuti ja 22 sekundiga. Regina Oja sai 106 sportlase konkurentsis 73. koha (2; +2.52,6), Tuuli Tomingas oli 78. (1; +3.01,2) ja Grete Gaim 91. (1; +3.43,7).