Video ⟩ Jaanimaa: kaks korda ei tahtnud ühte ämbrisse astuda

Andres Vaher

Eesti käsipallikoondis alistas Põlvas peetud kohtumises 31:20 Luksemburgi ja pääses EM-valikturniirile. Võistkonna liidri Dener Jaanimaa sõnul oli meeskonna suur eesmärk hoiduda viie aasta tagusest stsenaariumist, kui koduväljakul samale vastasele 26:29 alla jäädi ja EM-valiksarja ukse taha jäädi.

Dener Jaanimaa, Eesti käsipallikoondis on ilmselt tagasi seal, kus on meie õige koht?

Me pole ammu olnud seal. Tore on jälle võita ja siit saab ainult edasi minna.

Luksemburg viskas teisel poolajal ainult seitse väravat, ilmselt oli see tänase mängu märksõna?

Jah. Enne mängu oli jutt, et kaitse pealt proovime ära võtta. Esimene poolaeg oli närviline, aga lõpus saime käima. Saal tuli taha ja teine poolaeg oli hea energiaga, millega edu sisse teha.

Olime 11:13 taga, kui me järsku võimsa spurdi tegime. Mis selle muutuse tõi?

Võistkonnamäng. Võitlesime ja väravavaht (Eston Varusk – toim) tegi supermängu. Polnud variantigi, et täna kaotame.

Sina vist mäletad ka veel seda, kui viis aastat tagasi sama vastasega mängisime. Siis läks natuke nutusemalt.

Toonane mäng läks korralikult aia taha. Täna rääkisime enne mängu, et viiepunktiline edu ei loe midagi. Viis aastat tagasi oli samamoodi. Me ei tahtnud kaks korda ühte ämbrisse astuda. Tegime oma töö ära.

Kas sa näed et sellel meeskonnal on potentsiaali EM-finaalturniirile pürgida?

Hea õnne korral kindlasti. Meil on kogenud ja noori mängijaid. Näiteks Karl Toom, kes on väga suure sammu edasi teinud. Ootan, et ta veel areneks. Mõned noored on veel peale tulemas. Potentsiaali on, aga õnne on ka vaja. Meil on väga hea keemia, saame omavahel kõik superhästi läbi.