Eksimatu Fourcade pani punkti ilusale nädalavahetusele

Martin Fourcade

FOTO: Martin Schutt/AP

Ruhpoldingu MK-sarjale pandi punkt meeste 12,5 km jälitussõiduga. Oma sprindi esikohta suutis edukalt kaitsta Martin Fourcade, kes läbis tänase distantsi eksimusteta. Kalev Ermits punktikohale ei tõusnud ja lõpetas sõidu 54. kohal. 

Võistlust alustasid sisuliselt koos Prantslaste dou Martin Fourcade ja Quentin Fillon Maillet, keda asutas jälitama kodupubliku lemmik Benedikt Doll. Stardijoonel oli ka Kalev Ermits, kellel stardinumbriks 56 ja kaotust Fourcade’le täpselt kaks minutit.

Liidrid jõudsidki esimesse lasketiiru koos ning peaaegu sünkroonis tabati ka kõik viis märki ehk paarisrakendina jätkati võistluste juhtimist. Kindlalt alustas ka Doll, kes kaotas pärast lasketiiru prantslastele 17,8 sekundit.

Ilusa alguse tegi võistlusele ka Kalev Ermits, kes tabas kõik viis märki ning hea suusakiirusega oli eestlane tõusnud 49. positsioonile. Head sõidukiirust kinnitas ka vaheaeg, sest ta jäi liidritest maha 2.06,5.

Teises tiirus valitsesid peaaegu ideaalsed olud ja eksimusi tuli üsna vähe. Seda tõestasid ka Fourcade ja Fillon Maillet, kes taaskord eksimusteta lasketiiru läbisid. Edu Dolli ees oli kasvanud 22 sekundiliseks, kuid otsustatud polnud veel midagi.

Kahjuks ebaõnnestus teine lamades laskmine Ermitsal, kes koguni kolm märki üles jättis ja nõnda punktikohast kaugele kukkus. Kolmandale ringile läks eestlane 56. kohal, liidritest kolme ja poole minuti kaugusel.

Esimene püstitiir tegi esikoha heitluses korrektuurid. Koos tiiru tulnud prantslastest eksis Fillon Maillet, kes ühele trahviringile suundus. Nõnda sai üksinda teistelt eest Fourcade, kes endiselt eksimatut sooritust näitas. Kahe prantslase vahe oli 19,5 sekundit. Kolmandaks tõusis kolmas prantslane Simon Desthieux.

Laskesuusa endine valitseja Fourcade ei jätnud konkurentidele mingit võimalust, sest läbis ka viimase lasketiiru puhaste paberitega ehk ei teinud täna ühtki eksimust. Fillon Maillet tegi vigade paranduse ja lasi samuti kõik märgid alla, kuid üks eksmus oli tänases võistluses liiast.

Kolmandale kohale käis hirmus lahing, sest triona läksid lõpuringile koos Desthieux, Doll ja Christiansen.

Ermits pidi ka viimases lasketiirus korra trahviringile minema ja viimast 2,5 km ringi alustas ta 55. kohal.

Finišisirgel sai Fourcade juba väga kergelt võtta ja publikut tänada. Tegemist oli mehe karjääri 77. etapivõit. Samuti ei saanud enam keegi väärata Fillon Maillet teist kohta. Poodiumi viimasele astmele kerkis Christiansen, kes seljatas lõpuspurdis Desthieux. Doll kustus lõpuks ja jäi viiendaks. Esikuuikusse mahtus veel Emilien Jacquelin.

Kalev Ermits lõpetas võistluse viie eksimusega 54. kohal, punktikohast jäi lahutama veidi enam kui kaks minutit. 

Tagasi üles