Ajaloolise võidu saanud tšehhitar kukutas Kaia Kanepi juba Austraalia lahtiste avaringis

Kaia Kanepi.

FOTO: Michael Owens/AP

Aasta esimesel tennise suurturniiril Austraalia lahtiste meistrivõistlustel kaotas Kaia Kanepi (WTA 101.) avaringis 6:7 (3), 6:2, 3:6 Barbora Krejcikovale (WTA 128.). Muide, varasemalt polnud 24-aastane tšehhitar (üksikmängus) ainsatki suure slämmi põhitabeli mängu võitnud.

Matš algas korraliku etendusega – avasetis läks võitja selgitamiseks aega tunni jagu. Alustuseks oli seisult 5:4 Krejcikoval kasutada oma servil kaks settpalli. Järgmisel hetkel oli sarnases situatsioonis 6:5 pealt, vastase pallingul, Kanepi. Mõlemal õnnestus keerulisest seisust välja ronida. Kiires lõppmängus jäi eestlanna aga 0:6 kaotusseisu, võitis küll kolm punkti, kuid mänguks ei läinudki.

Teine vaatus kujunes sootuks vastupidiseks. Kanepi pääses servimurde abil 2:0 ette ning enam tagasi ei vaadanud. Krejcikova sai küll ühe geimi kätte, ent ühtäkki oli eestlanna peal juba 5:1 ning vormistas seti väga kindlalt 6:2 enda kasuks.

Ka otsustavat setti alustas Kanepi servimurdega ning tundus, et mäng on tehtud. Tšehhitar ei andnud aga alla ning vastas kohe murdega. Enesekindlust kogunud Krejcikova pääses 5:2 juhtima ning enam mängu käest ei andnudki.

Täpsemalt saad kohtumise käiku ja sündmusi lugeda allolevast blogist.

Enne mängu:

Kanepi ja Krejcikova mäng on viienda väljaku teine. Eelnevalt peetakse seal teine naiste üksikmäng sakslanna Julia Görgesi ja slovakitari Viktoria Kuzmova vahel. See algab kell 11 kohalik ehk kell 2 Eesti aja järgi.

Krejcikova asub üksikmängu edetabelis 127., paarismängus aga koguni 12. kohal, kuuludes ses mänguliigis maailma paremikku. Varasemalt pole nad Kanepiga kohtunud.

Anett Kontaveit peaks turniiriga alustama teisipäeval.

Tagasi üles
Back