Eluohtlikust vigastusest taastuv Froome: unistan veel ühest Tour de France'i tiitlist

Chris Froome.

FOTO: Mike Egerton/PA Wire/PA Images

Christopher Froome on alati kuulunud Tour de France'i velotuuri soosikute sekka, kuid eelmisel aastal juhtus temaga õnnetus, mis halvimal juhul lõppenuks surmaga. Nüüd jääb see kõik minevikku ning mees on tänavu valmis taas kollase särgi nimel heitlema. 

Eelmise aasta 12. juunil juhtus Froome'ga õnnetus, mis muutis tema elu. Ta võib pidada end õnnesärgis sündinuks, kuna tema vigastuste nimekiri oli väga pikk. Froome murdis nii parema reieluu, küünarnuki kui ka roided. Samuti avastati teel haiglasse puusavigastus. 

Talle tehti Prantsusmaal kaheksa tunnine operatsioon, mis tippkirurgide osava tegutsemisega ka õnnestus täielikult. Nüüd saab Froome taas korralikult treenida. 

«Sain viimaks arstidelt rohelise tule taas treeningutele asuda. Olen täielikult vormist väljas, kuid kuskilt tuleb alustada,» rääkis Froome intervjuus Inglismaa meediale. «Olen äärmiselt õnnelik, et saan taas ratta seljas olla.»

Tänavune Prantsusmaa volotuur sõidetakse 27. juunist 19. juulini ning Britt plaanib selleks ajaks tippvormi jõuda. Froome on suurimat rattatuuri võitnud koguni neli korda. «Viies tiitel on minu motivatsiooniallikas. Eriti nüüd, kus ma pole saanud pikalt konkurentidega võidusõita. Spordis pole küll ühtegi garantiid, kuid annan endast kindlalt parima.»

Tagasi üles
Back