Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

130 kg kaaluv NBA drafti avavalik teeb viimaks kauaoodatud debüüdi

Zion Williamson FOTO: Matthew Hinton/AP

Eeloleval ööl teeb korvpalliliigas NBA kauaoodatud debüüdi New Orleans Pelicansi ääremängija Zion Williamson. Juba enne esimesi kohtumisi tähtmängija staatusesse tõusnud Williamsoni etteasteid ootavad huviga paljud korvpallisõbrad.

New Orleans võõrustab tänasel ööl koduväljakul San Antonio Spursi ning Williamsoni debüüt tuleb kasuks ka meeskonnale. Nimelt on nende kodune Smoothie King Center viimse kohani väljamüüdud.

Täht ise on väga ootusärev ja kardab, et ei suuda isegi täielikult välja puhata. «Ausalt, ma ei tea, kas ma suudan üldse magama minna. Olen kindlasti ülimalt elevil oma esimese kohtumise eel NBAs,» sõnas 19-aastane talent.

Williamson mängis enne NBAsse siirdumist ülikooliliigas NCAA Duke ülikoolis kuulsa Mike Krzyzewski juhendamisel. Nii võrdles ta eelnevat kogemust praeguse hetkega. «See on maailma parim korvpalliliiga. Nüüd läheb asi väga tõsiseks.»

Noore meeskonnakaaslase tulekut ootavad ka Pelicansi liidrid Brandon Inglam ja Jrue Holiday. Nad usuvad, et lisaks tänasele saab nüüd nende koduareenil näha igal mängul täismaja publikut, sest Williamson tuleb hoopis teise energiaga. 

Williamsoni debüüt pidi toimuma juba kuus nädalat tagasi, kuid tema taastumine põlve operatsioonist ei kulgenud plaanitud kiirusega. Pelicans ei tahtnud ühtegi ebavajalikku riski võtta ning nüüd on ta 100% valmis korvpalliväljakutele asuma. 

Selline ootamine ei möödunud Williamsonile kergelt. «Oli mitmeid päevi, kus tahtsin lihtsalt seina või tooli peksta, kuna tahtsin meeletult end tõestada. Kui ma ei saa end liigutada nõnda nagu vaja, siis mõjub see laastavalt. Õnneks nüüd on kõik korras ja luban, et annan endast kõik.»

New Orleans Pelicans on hooaega alustanud rahuldavalt. Läänekonverentsis hoitakse 17 võidu ja 27 kaotusega küll 12. kohta, kuid viimane play-off'i koht jääb ainult kahe võidu kaugusele. «Me mängime järjest paremat korvpalli ning nüüd ma lihtsalt liitun meeskonnakaaslastega ja soovin lõbutseda,» lõpetas Williamson mängueelse intervjuu.

Tagasi üles
Back