Serena Williams pudenes Austraalia lahtistel konkurentsist
Wozniacki lõpetas karjääri

Serena Williamsile valmistab reeglimuudatus kahtlemata rõõmu

FOTO: Jason Heidrich/ZUMAPRESS.com

23-kordne suure slämmi võitja Serena Williams jäi Austraalia lahtiste tennisemeistrivõistluste kolmandas ringis 4:6, 7:6, 5:7 alla hiinlannale Wang Qiangile ja langes konkurentsist. Kaotuse pidi vastu võtma ka endine maailma esireket Caroline Wozniacki, kes ühtlasi tõmbas ka karjäärile joone alla.

Seitse korda Austraalia lahtistel meistrivõistlustel triumfeerinud Williams oli kaotusele lähedal juba teise seti lõpus, kui Wang seisult 5:4 matšivõidu peale servima asus. Siis suutis 38-aastane ameeriklanna aga raskest seisust välja tulla ning servimurdega seisu võrdsustada. Teise seti kulminatsioon saabus kiires lõppmängus, mille võitis Williams 7:2.

Viimases setis hoidsid mõlemad tennisistid oma servi kuni 11. geimini. Wangi 6:5 eduseisul jäi Williams aga enda pallingul surve alla ning kolmanda matšpalli järel võttis hiinlanna oma, pääsedes neljandasse ringi. 

Eelmisel aastal Austraalias veerandfinaali jõudnud Williamsi jaoks sai saatuslikuks suur lihtvigade arv. Ameeriklanna tegi koguni 56 sundimatut viga, hiinlanna vaid 20.

Oma viimase mängu profitennises pidas ka novembris karjääri lõpetamisest teatanud 29-aastane Caroline Wozniacki. Endine maailma esireket teatas toonases lahkumisotsuses, et peab viimase turniiri just Austraalia lahtistel meistrivõistlustel, kohas, kus ta 2018. aastal esimese ja ainsa suure slämmi võidu teenis.

Praegu 36. edetabelikohal paikeneva taanlanna turniir ja karjäär said otsa aga kolmanda ringiga, kui Wozniacki pidi tunnistama Tuneesia tennisisti Ons Jabeuri (WTA 78.) 5:7, 6:3, 5:7 paremust.

«See oli suuepärane teekond», rääkis emotsionaalne tennisist pärast mängu. «Mu karjääri viimases mängus sobis hästi kolmesetiline pingutus, mis lõppeb esikäe veaga – ma olen kogu selle aja selle elemendiga vaeva näidnud. Arvan, et see pidigi nii minema,» tegi 29-aastane taanlanna enda üle nalja.

Wozniacki jõudis oma karjääri jooksul olla 72 nädalat maailma esireket ning võita 30 WTA turniiri.

2018. aastal diagnoositi tal reumatoidartriit, kuid tennisisti sõnul polnud see tippspordist loobumise põhjuseks. 

Tagasi üles