Aadrilaskmine jätkub: Austria suusatreenerit süüdistatakse dopinguainete vahendamises

Walter Mayer.

FOTO: DENIS BALIBOUSE/REUTERS

Saksamaa meediaväljaanne Zeit Online kirjutab, et mullu Seefeldi maailmameistrivõistlustel lahvatanud dopinguskandaaliga on seotud ka Austria suusatreener Walter Mayer.

Innsbrucki prokuratuur esitas süüdistuse 62-aastasele Mayerile, kes on väidetavalt vahendanud aastatel 2012-2019 oma sportlastele keelatuid aineid. Uuringute kohaselt olid tema patused hoolealused Austria murdmaasuusatajad Johannes Dürr ja Harald Wurm. Lisaks on Mayer väidetavalt seotud ühe maratonijooksja ja ühe triatleediga.

Mayeri kohtuprotsess toimub 19. veebruaril. Eeloleval esmaspäeval, 27. jaanuaril kuulatakse üle Dürr, kellelt oodatakse vastuseid veredopingu kasutamise kohta.

Eelmisel aastal esitas Müncheni prokuratuur süüdistuse Saksamaa spordiarst Mark Schmidtile ja tema väidetavatele kaasosalistele. Hiljuti sai süüdistuse ka Austria suusatreener Gerald Heigl.

Seefeldi toimunud põhja suusaalade maailmameistrivõistlustel lahvatanud dopinguskandaaliga on seotud ka eestlased Mati Alaver, Andrus Veerpalu, Karel Tammjärv, Andreas Veerpalu ja Algo Kärp.

Tagasi üles