Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Esimesena medalita jäänud Sildaru: raske öelda, kui kaugele poodium jäi

Kelly Sildaru Aspeni X-mängudel. FOTO: Peter Morning/red Bull Content Pool

Aspeni X-mängudel Big Airis neljanda koha teeninud Kelly Sildaru esimesena medalita jäämise üle pettumust ei tunne. Vastupidi, ta nautis suusatamist täiega ning jäi sooritusega igati rahule.

«Ma tundsin end sõites väga kindlalt ja jään oma võistlusega rahule,» lausus 17-aastane Sildaru, kes mullu võitis Aspeni X-mängudel Big Airis pronksmedali.

Sarnaselt eelmisele aastale peeti võistlus n-ö jam-formaadis, kus võistlejad said 25 minuti jooksul teha nii palju katseid kui jõuti. Erinevalt eelmisest aastast ei andnud kohtunikud aga iga soorituse järel punkte. Võistlejatele kuvati vaid nende positsioon paremusjärjestuses.

Kuigi Sildaru naudib jam-formaati, sest see on pingevabam, oli tal punktide mittekuvamise tõttu keeruline hinnata, kui kaugele ta poodiumist jääb. Näiteks enne oma viimast sooritust oli ta kuuendal kohal, kuid selg ees tehtud 1260 kraadi tõstis ta neljandaks.

«Ma ei oska arvata, kui kaugele poodiumikoht jäi. Ma ei tahagi otseselt midagi arvata, sest see oli kohtunike asi paika panna. Neljas koht ei tekita minus pettumust. Kõik teised tegid ju duubleid, mina aga mitte,» sõnas eestlanna.

Duubleid ehk kahekordseid saltosid on Sildaru batuudil harjutanud kõvasti. Treeningul on ta selle triki ka lumele maandunud, kuid seda eelmisel hooajal. «Eks ma koos Mihkliga (Mihkel Ustav, Sildaru treener – toim.) mõtlesin, et äkki duublit proovida, aga mul polnud treeningul hoogu ja seega ei saanud seda harjutada. Neidki trikke, mida võistlusel tegin, sain harjutada vahetult enne võistlust. Duubli harjutamiseks lihtsalt ei olnud aega,» ütles ta.

Järgmisena võistleb Sildaru ööl vastu pühapäeva kell 3.30, kui tuleb starti rennisõidus. Mullu võitis ta rennis hõbemedali. Viimati harjutas ta korralikult rennisõitu jaanipäeva paiku.

«Ma ei ole jõudnud renni siin väga harjutada. Olen iga päev suhteliselt väsinud olnud. Alguses oli ajavahega probleeme ja mul polnud energiat. Keha oli väsinud. Enne Big Airi võistlust sain rennis kolm sõitu teha. Sain võistluskava harjutada, aga päris lukus see veel pole,» möönis ta.

Samas on põhjust ka optimismiks, sest Sildaru sõnul on tal trikid siiani üsna kiiresti jalgadesse tagasi tulnud. «Minu eesmärk on rahul olla iseendaga. Kõige tähtsam on see, et tunneksin end õnnelikult nende asjade suhtes, mida ma teen.»

Karjääri esimese Aspeni X-mängude kuldmedali võitis 18-aastane Tess Ledeux, hõbedale tuli Mathilde Gremaud ning pronksile Sarah Höfflin.

Tagasi üles
Back