Anett Kontaveit püüab ajaloolist veerandfinaalkohta eestlastele ebamugaval ajal

Anett Kontaveit Austraalia lahtistel.

FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA

Anett Kontaveidi (WTA 31.) kaheksandikfinaal Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel Iga Swiateki (WTA 56.) vastu toimub ööl vastu esmaspäeva.

Matš peetakse Melbourne Arenal teise kohtumisena, võitluspäev algab Eesti aja järgi kell 2. Seega pääsevad Kontaveit ja Swiatek platsile kõige varem kell 3.30. Mängu võitja tagab koha veerandfinaalis, kus ootab ees paari Elise Mertens (WTA 17.) - Simona Halep (WTA 3.) edukam. 

Kolmandas ringis tegi Kontaveit muljetavaldava partii, alistades maailma seitsmenda numbri Belinda Bencici vaid 50 minutit kestnud kohtumises 6:0, 6:1. Eesti esireket pole varasemalt suurel slämmil veerandfinaali jõudnud, mitmel puhul on tema laeks jäänud neljas ring. Nüüd on hea võimalus seda muuta. 

Kontaveit ja Swiatek on varem kohtunud korra, 2019. aasta Cincinnati Mastersil teenis 6:4, 7:6 (2) võidu eestlanna. «Ta on teinud hea turniiri ning tema mäng areneb pidevalt. Kindlasti tuleb temaga raske kohtumine. Mäletan, et ta servib hästi ja tal on agressiivne eeskäsi, millega ta üritas meie kohtumises mängu kontrollida,» sõnas Kontaveit. 

Postimees vahendab eestlanna neljanda ringi matši otseblogi vahendusel. 

 
Tagasi üles