Erika Kirpu võitis Doha GP-etapil pronksmedali

Erika Kirpu kodusel Tallinna Mõõgal.
Erika Kirpu kodusel Tallinna Mõõgal. Foto: Tairo Lutter

Dohas peetaval epeevehklemise GP-etapil teenis Erika Kirpu individuaalvõistluses kolmanda koha. Poolfinaalis kaotas eestlanna 13:15 itaallannale Mara Navarriale.

Teistest Eesti vehklejatest teenis parima koha Julia Beljajeva, kes jõudis kaheksandikfinaali, kus pidi tunnistama prantslanna Auriane Mallo 8:15 paremust. Katrina Lehis ja Kristina Kuusk pudenesid konkurentsist 1/16-finaalis. Lehis kaotas 9:15 rumeenlanna Ana Maria Popescule, Kuusk jäi 10:15 alla hiljem Kirpu alistanud Navarriale.

Nelli Differt ja Irina Embrich kaotasid avaringis.

Poolfinaal:

Matš 2018. aasta maailmameistri Mara Navarria vastu algas Kirpu jaoks hästi, kui eestlanna 3:1 algedu haaras. Seejärel suutis itaallanna kaotusseisust välja tulla ja esimene kolmandik lõppes seisul 5:5. Teise vaatuse alguses pääses itaallanna kahe silmaga ette ning rohkete topelttorgete saatel jõuti seisuni 12:10.

Kuigi Kirpu suutis viimasel kolmandikul  vähendada vahe ka ühepunktiliseks, tegi seisult 14:13 otsustava torke Navarro, võites matši 15:13.

Veerandfinaal:

2018. aasta MM-i ja 2012. OM-i hõbemedalisti Choi In-Jeongi vastu haaras Kirpu kiiresti initsiatiivi ja pääses 7:2 juhtima. Korealanna jõudis raskest seisust 14:14 viigini, ent eestlanna tegi viimase torke ja kindlustas 15:14 võiduga koha nelja parema hulgas.

Kaheksandikfinaalid:

Kirpu matš Anna van Brummeniga oli väga võrdne, kord oli eestlanna torkega peal, siis jällegi ameeriklanna. Selles rütmis astuti kuni 11:11 seisuni, misjärel võitis Kirpu kaks punkti järjest ning kallutas lahingu enda kasuks 15:14 ja kindlustas koha veerandfinaalis.

Beljajeva heitlus Auriane Mallo algas vähemalt sama pingeliselt, kuid tunduvalt passiivsemalt. Veel viimase kolmandiku eel oli eestlanna 4:5 taga. Seejärel haaras aga pranstlanna kindlalt ohjad ning pani oma paremuse maksma 15:8

1/16-finaalid:

Kristina Kuusk pidi võitluses 16 parema hulka tunnistama Mara Navarra kindlat 15:10 paremust.

Samal ajal peetud matšis alistas Kirpu põnevuslahingus 15:14 2012. aasta olümpiavõita Jana Šemjakina. Järgmises ringis kohtub Kirpu Anna van Brummeniga.

Beljajeval ei tekkinud probleeme Giula Rizziga, torgates itaallanna läbi 15:7. Järgmisena kohtub eestlanna 2017. aasta Euroopa meistri Auriane Malloga.

Katrina Lehis andis lahingu olümpiavõitjale, kahekordsele maailmameistrile ja kuuekordsele EM-i tšempionile Ana Maria Popescule lahingu, kuid pidi siiski vastu võtma 9:15 kaotuse.

Esimesed ringid:

Eile peetud kvalifikatsioonist murdis põhitabelisse ehk 64 parema hulka kuus eestlannat. Avaringis jäi Nelli Differt napilt 14:15 alla prantslannale Alexandra Louis Mariele, Irina Embrich sama tulemusega itaallannale Mara Navarriale.

Neli naist jäid aga rivvi: Kirpu alistas Sheng Lini (maailma esinumber) 15:11, Kuusk 15:11 Amalia Tatarani, Beljajeva 15:13 Man Wai Vivian Kongi ja Lehis 15:7 Violetta Khrapina.

Eile olid rajal ka Peeter Turnau ja Sten Priinits, kuid kumbki põhitabelisse ei jõudnud.