Eesti parimad veemotosportlased on Üpraus ja Haugasmägi

Postimees Sport
Copy
Aasta jetisportlane Jasmiin Üpraus
Aasta jetisportlane Jasmiin Üpraus Foto: Karli Saul

Tallinnas Radisson Blue Hotell Olümpias toimunud Eesti Veemoto Liidu autasustamise galal tunnustati 2019. aasta hooaja Eesti meistreid ja parimaid sportlasi.

Edukat hooaega jääb meenutama 18 medalit tiitlivõistlustelt, neist kolm maailma- ja kuus Euroopa meistritiitlit.

«Meie suurimaks tugevuseks on meie sportlased. Hooajal 2019 osalesid meie sportlased maailma- ja Euroopa meistrivõistlustel/etappidel erinevates kategooriates 95 korral, mis on väga muljet avaldav number. Rahvusvahelise Veemoto Liidu UIM aasta sportlaste kaheksast kandidaadist kolm olid Eesti sportlased ja kolmandat aastat järjest valiti Stefan Arand UIMi aasta noorsportlaseks,» võttis hooaja kokku Eesti Veemoto Liidu president Vahur Joala.

Meie spordi raudvarale Lembit Aaslav-Kaasikule andis Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa üle tänukirja tehtud töö eest koos Eesti spordirahva tänusõnadega.

Aasta parima jetisportlase tiitli pälvis Jasmiin Üpraus. Üprausi saavutusteks olid 2018. aasta lõpus jetispordi MM-sarjas klassis SKI Ladies GP1 võidetud pronksmedal, hooajal 2019 samas klassis võidetud Euroopa meistritiitel, naiste  paralleelslaalomi MMil saavutas Üpraus hõbemedali ja SKI GP2 klassi Euroopa sarjas tuli meeste konkurentsis pronksmedalile.

Aasta parima ringrajasportlase tiitli pälvis Rasmus Haugasmägi, kes tuli möödunud hooajal seitsmendat korda paadiklassis OSY-400 maailmameistriks ja kuuendat korda Euroopa meistriks.

Aasta ringrajasportlane Rasmus Haugasmägi.
Aasta ringrajasportlane Rasmus Haugasmägi. Foto: Karli Saul

Parimaks jetijuunioriks kuulutati Ander-Hubert Lauri, kes võitis SKI Junior GP3.2 klassis nii maailma- kui ka Euroopa meistrivõistlused.

Parima ringrajapaatide noorsportlase tiitli pälvi Kalvin Thomas Royster, kes tuli juuniorite paadiklassi GT-15 Eesti meistriks ja saavutas maailmameistrivõistlustel viienda koha.

Aasta noortetreeneriks kuulutati Andres Lauri, kes on aasta jetijuuniori Ander-Hubert Lauri treener.

Aasta treeneri tiitel läks Stefan Arandi, Sanna Aaslav-Kaasiku ja Erik Aaslav-Kaasiku juhendajale ja treenerile Ahto Aaslav-Kaasikule. Ahto valiti ka merendusorganisatsioonide poolt aasta Mereharijaks 2019.

Aasta parimaks jetiklubiks tuli teist hooaega järjest BRP Racing Team, kus nende klubi liikmed tõid neile kõik Runabout' klasside esikohad Eesti meistrivõistlustelt ja lisaks veel Mattias Siimanni edukas esinemine maailma- ja Euroopa meistrivõistlustel.

Aasta parimaks ringrajaklubiks tuli üle pikkade aastate Tallinna Veemotoklubi, kus edukateks sportlasteks Stefan Arand, Sanna-Aaslav Kaasik, Erik Aaslav-Kaasik ja Joonas Lember.

Tagasi üles