M-Spordi pealik: soovime Rally Estoniale naasta, sest eelmise aasta kogemus oli fantastiline

Richard Millener FOTO: @World/M-Sport

​Lõppenud nädalavahetusel läks uue hooga käima ralli MM-sari, kui sõideti legendaarne Monte Carlo etapp. Võidu noppis Hyundai sõitja Thierry Neuville, kuid heast küljest näitas end ka M-Spodi Fordida kihutavad soomlased. Viimastele aastatele on tavaks saanud, et ka Rally Estonial kihutavad WRC-sarjas osalevad meeskonnad ja M-Sport tuleb võimaluse korral ka tänavu Eestisse. 

Ilusa nädalavahetuse rikkus M-Spordi jaoks ära esimene võistlusõhtu, kus nende autodel tekkis ülekuumenemine ja nõnda tuli suurest mängust taanduda. Nimelt takistasid puulehed Fordi jahutussüsteemi ja ajakaotus oli väga suur.

Sellele vaatamata lõpetas Monte Carlo ralli Esapekka Lappi neljanda kohaga ja teenis 13 punkti. Veidi kehvemini läks Teemu Suninenil, kelle arvele kogunes 7 punkti. «Parem need punktid kui mitte midagi. Suutsime kehvast olukorrast hästi välja tulla,» selgitas M-Spordi pealik Richard Millener.

Samuti kommenteeris Millener Ott Tänaku hirmuäratavat avariid, millest rallisõitjad õnneks rasketest vigastustest pääsesid. «See oli kindlasti väga hirmus avarii, mis jääb paljudele kauaks meelde. Õnneks FIA ja meeskonnad teevad väga palju tööd, et sõitjate ohutust parandada ja lõppenud nädalavahetus tõestas selle vajalikkust,» rääkis Millener Kuku raadio podcastile «Powerstage».

Hooaja keskel, kui paljud sõitjad on suvepuhkusel, sõidetakse tavapäraselt Rally Estonia. Ka tänavu toimub see WRC promotsioonirallina ning kohale on oodata mitmeid suuri tegijaid. See tähendab, et Eestisse on taaskord oodatud ka M-Spordi meeskond, kellele siinne ralli väga meeldib. «Korraldajad on meiega ühendust võtnud ja nad sooviksid meid Eestis kihutamas näha. Oleks suurepärane, kui saaksime seal osaleda. Hetkel pole nõnda kaugele oma plane seadnud. Eelmisel aastal oli Rally Estonia fantastiline ja kui meil tekib see võimalus, siis meeleldi osaleme ka tänavu,» arvas Millener.

Tagasi üles
Back