N, 1.06.2023

Alonso: Hamiltonil on nõrgad kohad, mida keegi pole ära kasutanud

Kris Ilves
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Fernando Alonso (paremal) ja Lewis Hamilton.
Fernando Alonso (paremal) ja Lewis Hamilton. Foto: JOHN THYS/AFP

2005. ja 2006. aasta vormel 1 sarja maailmameister Fernando Alonso arvab, et Lewis Hamilton on alistatav.

Hamilton tuli mullu kuuendat korda maailmameistriks ja asub tänavu jahtima seitsmendat trofeed, millega kerkiks legendaarse Michael Schumacheriga samale pulgale. Hamiltoni endine meeskonnakaaslane Alonso andis ajakirjale F1 Racing intervjuu, kus rääkis Hamiltoni fenomenist.

«Ta on astunud sammu edasi. Ta on konkurentsivõimelisem, kuid ka Hamiltonil on nõrgad kohad, millele pole tähelepanu pööratud,» rääkis Alonso. «Ta on viimastel aastatel taset tõstnud, eriti mullu, kui Mercedes polnud nii domineeriv kui eelmistel hooaegadel. Lewisel on välja kujunenud kindel trend – alustab hooaega aeglaselt, kuid keegi ei kasuta seda ära. Oleme kõik põnevil, et tuleb [Valtteri] Bottase aasta, aga seda ei juhtu.»

Lisaks toob Alonso välja, et etappidel, kus Mercedes on rivaalidele selgelt alla jäänud, suudab Hamilton sellegipoolest olla konkurentsis, kuid meeskonnakaaslane Valtteri Bottas on hädas ja kaotab parematele liiga palju.

Uus vormel 1 hooaeg algab 15. märtsil 2020, kui Austraalias legendaarsel Albert Parki tänavaringrajal on kavas esimene etapp. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles