Eesti ratturid jõudsid Hispaanias poodiumile

Janika Lõiv ja Greete Steinburg.

FOTO: MTB Team Estonia

Janika Lõiv ja Greete Steinburg saavutasid Hispaanias toimuval paarides sõidetaval maastikuratta tuuri esimesel etapil Costa Blanca Bike Race (S2) kolmanda koha.

«Rada oli üpriski tehniline ning nõudis palju osavust. Sel aastal on nii Greetel kui minul kaheamordilised rattad, mis teeb raja läbimise oluliselt kergemaks. Ilmaga on hetkel väga vedanud, kuid eelmise nädala tormidest on rada natuke märg ning pinnas on ära uhutud. Üdiselt on enesetunne hea ning koostöö Greetega sujus,» kommenteeris Lõiv pressiteate vahendusel avapäeva, mil läbiti 55 km ja allutati 1700 tõusumeetrit.

«Naiste eliidi start anti sel korral eraldi. Esimesed viis kilomeetrit sõitsime koos teistega, siis liikusid kaks naispaari eest. Sõitsime oma sõitu, proovisime tehnilisi vigu vältida, mis ka õnnestus. 20. kilomeetrini rada tõusis, seejärel oli palju lauget ja tehnilist singlit. Koostöö Janikaga oli väga hea, suhtlesime sõidu ajal palju. Kuna olen viimane kuu oma tervisega hädas olnud, ning mõned päevad tagasi oli osalemine veel küsimärgiga, siis arvan, et saime täna hästi hakkama ja siit saab ainult paremaks minna,» oli ka Steinburg positiivselt meelestatud.

Tuur lõppeb pühapäeval. 

Tulemused:

1. Primaflor Mondraker X-sauce (Rebecca Mcconnell ja Githa Michel) 03:00.12

2. BH Templo Cafes UCC - Puls (Rocio del Alba Garcia Martinez ja Lejla Tanovic) 03:01.53

3. Estonian National MTB Team (Janika Lõiv ja Greete Steinburg) 03:10.47

Tagasi üles