UEFA reeglimuudatus lubab Norra imelapsel kohe Meistrite liigas müttama hakata

Erling Braut Haaland.

FOTO: Stefan Puchner/ap/Scanpix

Euroopa jalgpalliliit (UEFA) täpsustas, et alates eelmisest hooajast puuduvad jaanuaris klubi vahetanud mängijatel eurosarjades piirangud. 

«Viimasel paaril aastal on Meistrite liigas ja Euroopa liigas lubatud enne play-offi registreerida maksimaalselt kolm uut mängijat. Eelmisest hooajast alates pole enam vahet, kas jaanuaris ülemineku teinud mängija on samal hooajal neis liigades platsil käinud või, kas tema endine klubi püsib konkurentsis,» seisab UEFA kodulehel. 

Kõik võistkonnad peavad oma koosseisu kinnitama 3. veebruariks. Meistrite liiga play-offidega alustatakse 18. veebruaril, Euroopa liigas kaks päeva hiljem. 

Täpsustus on oluline, sest jaanuaris toimus nii mõnigi tähtis üleminek. Kindlasti on rõõmsad Dortmundi Borussia fännid, sest 19-aastane Norra imelaps Erling Braut Haaland alustas Meistrite liiga hooaega Salzburgis, kuid liikus pärast aastavahetust Saksamaale.

Dortmund kohtub kaheksandikfinaalis PSG-ga, Salzburgi hooaeg jätkub Euroopa liiga kohamängudel. Haaland on tiimile kindlasti kõva relv, sest seni on ta kahes Saksamaa kõrgliiga kohtumises põrutanud viis väravat. 

Väikesest muudatusest lõikavad kasu ka mitmed teised. Näiteks Euroopa liiga play-offis jätkav Manchester United saab kasutada värskeimat täiendust Bruno Fernandest. 

Tagasi üles