Rapla andis liiga liidrile lahingu, kuid vastaste tagamehe viskekontsert oli liiast

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Indrek Kajupank.
Indrek Kajupank. Foto: Remo Tõnismäe

Eesti-Läti korvpalliliigas pidi Rapla Avis Utilitas tunnistama koduväljakul liidermeeskonna Ogre 89:75 paremust.

Pärast viigiliselt lõppenud avaveerandit pääsesid külalised poolajaks 46:40 juhtima ning otsustavaks neljandikuks kasvatati vahe kümnele. Kuigi Rapla ei jäänud vastasest kaugele maha, kontrollis Ogre pidevalt mängu käiku. Seitsmest punktist lähemale võõrustajad enam viimasel kümnel minutil ei pääsenudki, vahe kärises suureks lõpus.

Rapla poolelt tegi hea partii Rait-Riivo Laane, kes viskas ligi 32 minutiga 22 punkti, jagas seitse resultatiivset söötu ja noppis neli lauapalli. Võistkonna liidrite hulka kuuluv Indrek Kajupank oli hädas palli korvi toimetamisega, 14 väljakult sooritatud viskest tabas ta vaid kolm, tasuks seitse silma.

Ogre vedas võidule James Batemon, kes põrutas ligi 29 minutiga 34 punkti. Mängujuht eksis väljakult 13-st viskest vaid kahel, vabaviskejoonelt sopsas ta 11-st kaheksa. Lisaks jagas 185 cm pikkune jänki viis tulemuslikku söötu.

Raplal pole põhjust masti maha lasta, sest 12 võidu ja kaheksa kaotusega püsitakse viiendal kohal. Liider Ogre on tänavu kaotanud vaid kodusele rivaalile Riia VEFile.