Suure edu maha mänginud saalihokikoondis jäi dramaatilisel kombel MM-piletita (1)

Eesti saalihokikoondisel ei õnnestundu MMile pääseda
Eesti saalihokikoondisel ei õnnestundu MMile pääseda Foto: Nikolaj Richelsen/IFF

Eesti saalihokikoondisel ei õnnestunud Taanis mängitud MM-valikturniiril teenida piletit detsembris Helsingis toimuvale suurvõistlusele.

Meie meeste otsustavaks vastaseks oli Poola, keda oli vaja igal juhul võita. Matš algaski Eesti jaoks hästi, sest Tanel Kasenurm, Patrik Markus ja Patrik Kareliusson viisid Maarjamaa sisuliselt 21 minutiga 3:0 juhtima.

Poola ei andnud aga alla. Enne viimast kolmandikku vähendati vahe 2:3 peale, kuid Kasenurme tabamus arvulises ülekaalus andis Eestile 11 minutit ja 34 sekundit enne normaalaja lõppu veidi turvalisema edu – olime peal 4:2.

Viimase kümne minutiga suutsid poolakad aga seisu viigistada, mistõttu läks kohtumine lisaajale. Seal tõmbas pikema õlekõrre Poola, kes viskas veidi pärast kolme minutit otsustava värava.

Eesti meeste saalihokikoondise jaoks lõppes nüüd rõõmustav seeria, sest viimasel kuuel MMil olid maarjamaalased esindatud.

Eesti ei kaotanud küll alagrupifaasis ainsatki matši, kuid pidi napilt kehvema väravatevahe tõttu (+24 vs. +25) leppima Taani järel teise kohaga. Teises grupis mänginud Poola alistas 6:5 Sloveenia ja 16:4 Ukraina, kuid pidi tunnistama Rootsi 12:2 paremust.