Mourinho meistriklass tõi Liverpooli näole veelgi suurema naeratuse

Henry Lääne
Esiplaanil on Tottenham Hotspuri peatreener Jose Mourinho.
Esiplaanil on Tottenham Hotspuri peatreener Jose Mourinho. Foto: DAVID KLEIN/REUTERS

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 25. voorus alistas Tottenham Hotspur koduväljakul 2:0 Manchester City.

Kohtumisele läks selge soosikuna City, ehkki valitseva Premier League'i tšempioni hoog pole tänavu olnud kaugeltki nii hea kui mullu. Tõsi, sama tuleb öelda ka Spursi kohta.

Manchesteri sinise poole klubi domineeris pallivaldamist ning oli ka väravale ohtlikum. Avapoolaja lõpus teeniti imeline võimalus juhtima minna, kuid Hugo Lloris suutis Ilkay Gündogani 40. minuti penalti tõrjuda. 11 meetri karistuslöök määrati, kuna City kesktormaja Sergio Agüero võeti karistusalas maha.

60. minutil läks seis City jaoks hapuks, kuna vasakkaitsja Oleksandr Zintšenko teenis teise kollase kaardi ning saadeti duši alla. Kõigest kolm minutit hiljem jõudis Spursi eest sihile Steven Bergwijn, lüües oma debüütmängul kohe värava. Hollandlane liitus Inglismaa tipptiimiga Eindhoveni PSVst.

Vähemuses mängides polnud City enam nii ohtlik. Lõppskoori tõi 71. minutil tabloole Son Heung-min. Tänu võidule tõusis Spurs tabelis viiendaks ning lähemale automaatsele pääsule Meistrite liigasse.

Kohtumise statistikat vaadates tuleb tõdeda, et viimastel aastatel kaitsva mängustiili poolest tuntud Mourinho näitas taas oma meistriklassi - City valdas palli 67 protsenti ajast ning tegi 17 pealelööki Spursi kolme vastu.

Liigas esikohta hoidev Liverpool võib end nüüd tunda veelgi kindlamalt, kuna City on nende lähim jälitaja. Kuus võitu järelejäänud mängudest garanteerib Liverpoolile tiitli.