F1 võistluskalendris võib peagi toimuda suur muutus

Karl-Joosep Küngas
Copy
Hiina GP.
Hiina GP. Foto: HOCH ZWEI/imago images / HochZwei

Juba märtsis läheb taas käima uus vormel 1 hooaeg, kuid praegu pole plaan täielikult paigas seoses Hiina GP toimumisega. Praeguse seisuga võib sealne võidukihutamine edasi lükkuda või sootuks ära jääda. Põhjus on seal lahvatanud koroonaviirus.

Praeguse seisuga peaksid F1 piloodid Hiinas kihutama 16.–19. aprillini, kuid koroonaviiruse puhangu lõppu ei ole veel näha. See paneb muretsema ka F1-sarja juhtkonna, kes otsib võimalusi teisteks lahenduseks. 

Nähakse võimalust vangerduseks, kus võistluskalendris vahetaks Hiina koha Venemaaga. See tähendaks, et Venemaal sõidetakse aprillis ning Hiina GP lükkuks 24.–27. septembrile. 

Tegemist on suure peavaluga nii korraldajatele kui ka pealtvaatajatele, sest paljud arvestasid juba teiste kuupäevadega ja muutus keeraks kõik pea peale. 

Varem oli teada juba, et Hiinas toimuma pidanud vormel-E etapp jäetakse ära ja sellele pole uut kuupäeva leitud. Praegu on kõik spordisündmused Hiinas peatatud kuni aprillini, et tõkestada nakkushaiguse levikut. 

Viimasest korrast, kui F1-etapp ära jäi, möödub peagi üheksa aastat. 2011. aastal otsustati pidamata jätta Bahreini GP, kuna seal lahvatas inimõiguste skandaal. Esialgu loodeti osavõistlus mingil hetkel ikkagi pidada, kui selleks ei leitud kalendris kohta. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles