Võimsa kolmeste peo püsti pannud Žalgiris korraldas Euroliigas purustustöö

Henry Lääne
Arturas Milaknis.
Arturas Milaknis. Foto: Erikas Ovčarenko/

Euroliiga põhihooaja 23. voorus alistas Kaunase Žalgiris koduväljakul 94:69 Piraeuse Olympiacose.

Viimasest kaheksast Vana Maailma tugevaima klubisarja kohtumisest kuus võitnud Žalgiris tegi sotid lõplikult selgeks kolmanda veerandajaga, kus oldi paremad 23:11. Poolajaks oli Leedu klubi 11punktilises eduseisus.

Play-off'i kohast paari võidu kaugusel olev Žalgiris hiilgas kolmepunktivisetega, tabades 22 kaugviskest tervelt 14 ehk 63,6 protsenti. Üleplatsimehena tõi Arturas Milaknis 19 punkti.

Sealjuures pidi Žalgiris tegutsema vigastatud põhimehe Jock Landale'ita. Tõsi, ka Olympiacos ei saanud Kaunases kasutada täiskoosseisu, kuna nende ridadest puudus Kreeka klubi üks suuremaid staare Georgios Printezis.

Teises seni lõppenud 23. vooru mängus alistas Istanbuli Anadolu Efes hiidude lahingus 82:80 Moskva CSKA. Shane Larkin tõi 20. võidu saanud Efesile 23 punkti, Mike James panustas kaotajatele 20 silmaga.